Citat:
Ursprungligen postat av
KamerunHunter
Det jag säger är att innan sex har hänt så har inte brottet "köp av sexuell tjänst" begåtts, utan det vi möjligtvis diskuterar då är "försök till köp av sexuell tjänst".
Har du någon källa till påståendet att många blir fällda utan att sex har hänt?
Nej tror inte det direkt är prioriterat. Att polisen griper män som är på G. På väg att besöka en hora. Att du blir straffad för detta. För att du var på G. Grejen var mer att detta också är straffbart. Men vanligt. Nix tror inte felaktigt av mig. Det vanliga är ju att Simon om du har extremt otur griper dig efter.
Det måste ju vara surt värre. Du har redan betalat för det/eller någon annan då. Sedan blir du gripen och seden mera fälld utan att ens fått smaka någon litet fitta. Surt värre. Tänk lyckan att leva i Danmark där sådana här bekymmer inte finns.