Citat:
Jag är inte rasist. Jag trivs med att se människor som inte ser ut som mig, inte sig som mig och inte gör allt likadant som mig. Men jag tål fan inte män kommer hit och får fri spelplan för att agera hur som helst. Men jag har noll problem med att se invandrare överallt omkring mig.SD har ändrat en del. Alla är sura över att de inte fått vad de velat men ingen berättar vad det nu var.
Jag är ju faktiskt röd och har varit både med i SSU som vänsterpartiet. Gick ur vänstern pga invandrarmän, ej inom partiet utan de som tror att de kan ge sig på mig och uppträda illa på olika vis. Svort på att rösta på SD efter att ett jäkla paketbud stal mitt paket och bar sig åt som ett svin för att jag ifrågasatte varför jag inte fått det levererat dagen det var ute för leverans. Men jag ör ju inte SDare men jag spyr på alla skitmän även om de är en handfull jämfört med alla normala människor av andra bakgrunder.
Jag tål verkligen inte att jag år efter år efter år ska råka ut för olika as som kommer till mitt hemland och uppträder illa på olika vis. Det har ingentimg med att jag inte skulle acceptera andra grupper. Jag vet inte ens vilka AFS är. Ärligt talat har jag dålig koll på de flesta politiska partier. Gjorde valkompassen och ligger likvärdigt utsmetad över de flesta partierna dessutom.
Jag har en positiv uppfattning av mångkultur men stenhårt negativ kring män som (och kvinnor som stöttar dem) ger sig på människor de uppmevwr som svagare.
Jag är riktigt jävla förbannad för att någpn inom socialtjänsten, vilket kan vara den invandrarkvinna jag vägrat låta anmäla barn för att de utsatts, anmält mig. Så här agerar vi inte i Sverige och man ska tamejfan inte skapa dokument kring mig som motvåld mot mig för att jag försöker skydda mig själv och andra.
Varför sticker de inte till lekplatsen och anmäler alla som är därute med småbarn vid 21.00-22.00 på kvällarna istället för att vilja jaga barn som utsatts efter klockan 18.00?
Jävla dumheter!
Uröver det upplever jag många politiskt positiva förändringar. Jag gillar inte att man utvisar skötsamma ungdomar som pluggar medan man låter vuxna män och medelålders sådana också, löpa fritt utan konsekvenser. Sedan gillar jag inte att SD står för totalt förbud mot slöjor då kvinnor måste kunna täcka sitt hår om.de vill det. Har inte heller glömt deras kampanj emot tiggare när de satte upp banderoller ovanför dem, vilket jag kraftigt ogillade. Att vara emot något innebär inte att man ska kränka människor på köpet.
Jag måste kolla upp olika partiers program. Har nästan lust att slriva in mig som medlem i SD rakt av för att jag fått nog med det här jävla skitsamhället men lite får man hejda sig. En bra sak om man kollar partiers politik mer noga. Jag gjorde det den vända när jag för första gången lessnade helt på maktmissbruk och invandrare. Kände då att SD inte var partiet för mig men det har ju gått 12-13 år sedan dess.