2026-07-26, 19:25
  #877
Medlem
Wajis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ursprungligen
Det blir väl någon utredning om hur polisingripandet gick till som läggs ned innan beslutet hinner skrivas ut.

(Väst)tyskland har en ganska hård linje mot terrorister. De har vanan inne.

Så är det. Tyskland har en bra linje. I Sverige hade redan polisen varit avstängd för utredning och polishatarna på vänstersida hade hävdat onödigt polisvåld och vill straffa polisen.

Men hoppas denna polis får medalj.
Citera
2026-07-26, 19:25
  #878
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Snurrespratt24
Fast du kommer ju inte med nån logisk förklaring. Om Kristersson dödade svenskar i tiotusental, och Trump bombade svenska försvarsanläggningar för att försvaga Kristerssons mördar-regim, så skulle jag applådera Trump. Inte fan skulle jag begå terrorbrott mot amerikaner. Inte fan skulle jag tycka att problemet var Trumps bombningar! Men dessa muslimer är alltså så korkade att de tycker att Irans mördar-regim är värd att försvara och begå terrorbrott för? Då ska de ut ur västländerna.
Precis så, det finns hur många sharia länder som hellst man kan flytta till.
Citera
2026-07-26, 19:26
  #879
Avstängd
Så nu blev han en martyr ist.
Citera
2026-07-26, 19:27
  #880
Medlem
Comitiums avatar
En person död på Pride i Berlin. I Sudan skulle de vara jävligt glada om en överkörd av en bil var det enda problemet de hade.
Citera
2026-07-26, 19:27
  #881
Medlem
Verkar vara förvirrat det här att GM skulle ha skjutits ihjäl
redan för flera timmar sedan.
Vi får se vad som händer.
GMs hela namn är i vart fall:

Abdul Rahman Toufic Ballout, född 2005.
Uppenbarligen nu död den 26 juli 2026.
Citera
2026-07-26, 19:27
  #882
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Shamb
Iran har inte mördat tusentals Amerikaner. Är på andra sidan jorden utan möjlighet att ens röra USA. Och ändå bombas dom sönder och samman av USA.
Irans regim har mördat tiotusentals iranier. Men det är tydligen inget problem för muslinerna? Problemet uppstår när USA bombar regimens kärnvapentillverkningsanläggningar, som är ett hot mot hela världen. Människoliven som Irans regim dödad är tydligen inte så viktiga men kärnvapentillverkningen är värd att begå terroristdåd för att försvara? Det säger ju allt man behöver veta om dessa kryp.
Citera
2026-07-26, 19:27
  #883
Medlem
Torsuss avatar
Ihjälskjuten...

Frågan är om det var i en eldstrid eller om polisen börjat tröttna och tog tillfället i akt och avlivade honom
Citera
2026-07-26, 19:28
  #884
Avstängd
Johan201s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MuhammedsArsle
Verkar vara förvirrat det här att GM skulle ha skjutits ihjäl
redan för flera timmar sedan.
Vi får se vad som händer.
GMs hela namn är i vart fall:

Abdul Rahman Toufic Ballout, född 2005.
Uppenbarligen nu död den 26 juli 2026.



Tyskland gick miste om en framtida läkare eller fotbollsproffs med hjärta utav guld.
Citera
2026-07-26, 19:30
  #885
Medlem
kubuns avatar
Det här islamistiska terrordådet är ju verkligen värsta bästa val-pr för AFD som på vissa håll i Tyskland närmar sig egen majoritet med stormsteg
__________________
Senast redigerad av kubun 2026-07-26 kl. 19:32.
Citera
2026-07-26, 19:30
  #886
Medlem
ursprungligens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lashback
Så nu blev han en martyr ist.
Skulle du själv säga nej till 72 jungfrur?

Nu återstår bara att identifiera det kvinnliga offret.

Senast på måndag kommer hon att bli identifierad enligt mitt gubbgissande.
Citera
2026-07-26, 19:30
  #887
Medlem
eternussermos avatar
Glädjande att han är död. Hoppas att det blir ett uppvaknande för den enorma återvandring som behövs.
Citera
2026-07-26, 19:30
  #888
Medlem
EnCartes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Shamb
Nej. Ska du också vara efterbliven och inte alls kolla tillbaka nånting som skrivs innan du kommenterar? Haha, folk asså.
Men det verkar vara vad det handlar om, man drar upp historiska oförrätter så fort något sådant här händer.

Speciellt vänstersvinen, som till och med försvarar det. De säger att det är naturligt att sådant här händer, för saker som hände för länge sedan. Samtidigt som man skriker rasister åt de som inte vill ha hit dem. Då blir slutsatsen att vänstersvinen vill ha det så här. De vill ha terrorism och dödande här. För varför skulle de annars handla så?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in