Män som röker, snusar, dricker mycket alkohol. Män som använder feminist kortet så fort en kvinna inte håller med dom, inte delar samma åsikter. Sann feminism handlar bara om jämställdhet när det kommer till kritan. Att kvinnor ska kunna leva och ha samma rättigheter i samhället. Annars ses vi som lägre stående. Det är en riktig red flagg, kan klassas som psykisk misshandel, Där man försöker tysta kvinnor att ha rätt till att uttrycka och ha sina egna åsikter. I hopp om att kvinnan ska tänka att det är något extremt dåligt. När sanningen snarare är att det blir dåligt för honom själv som man. Den här skiten ser man igenom rätt fort.
Män som röstar höger, blå politik. Speciellt dom extremist bejakande och konservativa. Dessa vill begränsa kvinnans rättigheter. Bl.a synen på abort. Och tror av någon anledning att en kvinnas kropp är deras rätt. Skulle vi vända på det och det handlade om mäns kroppar. Då skulle detta inte ens vara på agendan. Politiken är dessutom inte speciellt imponerande hos kvinnliga rättsorganisationer.
Inga rika brats, förmögna män som tror att den feta plånboken betyder at det är happy hour med alla kvinnor. Hemska dryga attityder. Pengar kan inte rädda allt. Alldeles för olika bakgrunder och värderingar. Jag skulle inte ha mycket gemensamt med en sådan. Som medmänniska inget vidare. Noll ödmjukhet. Vilket är extremt avtändande i sig.
INGA män med barn. Men just det, jag har ju inget romantiskt intresse längre. Så detta är icke problem haha. Men det är kul reta upp alla hatiska, fientliga och våldsbenägna arga män i denna tråden

Tyck vad fan ni vill, så länge ni håller er borta från mig känner jag bara. Något fel på 99% av männen i dagens samhälle tyvärr. Dessutom slipper jag risken för potentiellt våld. Män verkar galna idag.