Citat:
Ursprungligen postat av
MOPspanaren
Som jag skrev: Ja, och?
(Det är väl du som borde läsa denna källa istället för Filter som andrahandskälla!)
Läs istället vad jag och även andra skriver.
Det räcker inte speciellt långt det du nu tramsar om.
Blir lite kul att du försöker kalla mig trög, inte förstår o.s.v. Då dina inlägg visar mer på att det är du själv som inte verkar förstå. Men läser man bara Filter så är det väl så det blir.
Du har säkert märkt att Filter driver en agenda där bara den påhittade GM-SE kan vara mördaren.
Att blanda in andra källor än Filter är nog inte så dumt som många tror och då spricker Filters teoribygge som troll i solsken, men då får man bemöda sig med att läsa andra källor än bara Filter.
Av alla skribenter i tråden verkar du satt dig in i detta med MOP bättre än till och med "Sveriges främsta expert på den påhittade mördaren SE" [läs TP] har gjort.
Objektivitet behöver inte vara dåligt faktiskt. Det verkar chefredaktören, MG, på den självgoda publikationen Filter ha missat.
Jag uppfattar inte dig som trög utan som en försiktig riddare som inte accepterar vilka ologiska irrbloss som helst om de motsägs av kända fakta.