Citat:
Ursprungligen postat av
Pundedu
Ja. ..
Det är ju bara skojeri. Jag kollade upp ditt påstående om USA och att män inte vill gå på singelträffar. Det stämde. Även på singelträffar som inte anordnades av kommersiella skitaktörer uteblir männen.
Det är helt uppenbart varför också. Kvinnorna där är extremt kräsna förutsatt att de ens vill träffa någon. Många av kvinnorna går inte ens dit med en seriös avsikt att träffa någon utan bara för att ha en "rolig kväll med tjejerna" och knarka uppmärksamhet/bekräftelse.
Och en kvinna som verkligen vill träffa någon tror att männen som är där ska stå på rad för henne som på någon idol audition och och så ska hon välja ut den bästa som är bra nog, om han ens finns.
Det visar sig att på såna här mingel, speeddejting och singelträffar i USA består av 90% numera av kvinnor. Precis som du påstod har männen slutat gå på de. Förstår helt klart varför.
Singelkvinnor runt 30 är singlar av en anledning. De har orealistiska förväntningar, de saknar även en genuin längtan efter tvåsamhet, dessutom är många av de beroende av att knarka uppmärksamhet och bekräftelse.
Det är dessa kvinnor som finns ute på marknaden. Oavsett om det är apparna som Hinge/Tinder, singelevents/mingel eller krogen.
Jag tror genuint och uppriktigt att den enda chansen att hitta någon kompatibel kvinna för män mellan 25 och 40 år i Sverige är att haffa någon irl som nyligen gjort slut med sin partner. Innan hon hinner få för sig att börja nätdejta.
För nätddjtingen kommer förstöra henne.
Afroamerikanska tjejer i USA är värst när det kommer till att vara kräsen. Det är i stort sett bara 2 meter NBA-negrerna med 20 cm balle som får till det eller gangsters. Det är också dessa afroamerikanska alldagliga tjejer som går på dessa singelevents och förväntar sig värsta swag-deluxe pimp negern. Tycker synd om vanliga average negrer i USA. De har det absolut värst. Och alla andra raser totalvägrar vanliga negrer (förutom om det är en riktig Tyrone).
Då är jag ändå på ett sätt glad att man är i Sverige. För här finns fortfarande möjligheten att träffa en kompatibel tjej, men det förutsätter att man gör det IRL. Här kan man gå ut med lite vänner, splitta ett bord på stureplan, låtsas vara rik och flockas av 20 åriga tjejer.