2026-05-02, 20:46
  #61
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av FanTaMig
Dumpen redovisar även domar och åtal varje vecka från alla Sveriges tingsrätter. Även där förekommer knappt homosexuella.

Fattas bara annat ifall det handlar om 2-3 % av befolkningen som är homosexuella, dvs kanske 1-1,5% som är bögar.
Av ca 400 fällande domar för sexualbrott så bör bögar alltså stå för ungefär 10 sexualbrott om året. Är det fler så är bögarna alltså överrepresenterade.

Transexuella mördare är ju definitivt överrepresenterade men jag vet inte ifall de kanske räknas som kvinnor i statistiken.
__________________
Senast redigerad av 4shoshin 2026-05-02 kl. 20:51.
Citera
2026-05-02, 21:13
  #62
Medlem
exoticspices avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HORSVERIGE
Bögar ska inte ha barn eftersom de har valt den levnadsstil de har valt.

Var kom den stackars bebisen ifrån? Vem är bebisens mor? Kommer modern att upplysas om vad de två äckelbögarna har gjort?

Jamie Varley and his partner John McGowan-Fazakerley are both accused of sexually assaulting Preston, who they were in the process of formally adopting.
Mamman vet vad som hänt, var med på rättegången och var väldigt upprörd.

Hennes baby, Preston Davey togs om hand efter födseln av det sociala. Fem dagar senare blev han placerad hos fosterföräldrar där han bodde i 10 månader.

Vid 10 månaders ålder blev han adopterad av bögparet. Fostermamman upplevde att paret "gömde" babyn för henne och hennes man efter adoptionen, då de sökte kontakt.

Mammans namn har inte nämnts eller blivit publicerats i media. Troligtvis skyddade personliga uppgifter för att skydda henne från media och allmänhet.
Citera
2026-05-02, 21:40
  #63
Medlem
exoticspices avatar
Två socialarbetare var hörda i rättegången där de fick frågan om det var några problem med pojken efter adoptionen.

När den ena socialarbetaren hade besökt hemmet för en koll när Preston var 13 månader ansåg hon att det inte fanns några problem.

Pojken dog senare samma månad.

Den andra socialarbetaren gjorde ett besök i hemmet efter hans första sjukhusbesök och hon säger att "pojken försökte le några gånger men hans ansikte förändrades och började gråta".
__________________
Senast redigerad av exoticspice 2026-05-02 kl. 21:43.
Citera
2026-05-02, 23:13
  #64
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Redrum.187
Hänvisa du till någon statisk istället för din magkänsla?
Känner till några bögar men inte är dem pedofiler! Däremot känner jag till några handfulla pedofiler som är heterosexuella, en med familj och barn tex.
Se gäddorna på dumpen som någon skrev uppöver,

DU påstår saker. Källa tack.

Varför vurmar du så mycket för bögar och pedofiler? Har du någon statistik som försvara ditt vurmande?
Citera
2026-05-03, 00:20
  #65
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av jvlap
DU påstår saker. Källa tack.

Varför vurmar du så mycket för bögar och pedofiler? Har du någon statistik som försvara ditt vurmande?
Skicka du först att de flesta bögar är pedofiler.
Jag avskyr pedofiler så kom inte med sånt skitsnack bara läsa min posthistorik innan du spyr ur dig skit!
Jag kånner till några bögar som ej är pedofiler, men som jag skrev några heterosexuella som jag har blockat ur mitt liv.
Så skicka på.
Citera
2026-05-03, 09:15
  #66
Medlem
Dura-Maters avatar
Så sexuella övergrepp, misshandel och dödligt våld mot barn och liknande sker inte i lika stor utsträckning i mamma-pappa-familjer?
Är högst tveksam till den här homofobin utan reell statistik redovisad.
Förminskar inte någons brott, homo eller inte.
Citera
2026-05-03, 10:18
  #67
Medlem
Pripps0.0s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dura-Mater
Så sexuella övergrepp, misshandel och dödligt våld mot barn och liknande sker inte i lika stor utsträckning i mamma-pappa-familjer?
Är högst tveksam till den här homofobin utan reell statistik redovisad.
Förminskar inte någons brott, homo eller inte.
Vi får vänta på statistiken om det finns någon.
Handlar inte om homofobi för min del, jag skiter i vad de gör i sängen om de håller sig till varandra och ger fan i barnet. Att ingen av papporna är biologisk kan ha spelat roll i det här fallet, det finns ingen anknytning. Sedan är det väl ingen som tvivlar på att kvinnor har omhändertagande egenskaper på ren instinkt, när det kommer till barn som män inte har på samma sätt. Ja, det finns alltid undantag.

Om ett barn står helt utan biologiska föräldrar så tycker jag att barnets behov till en så normal uppväxt som möjligt går före experiment med regnbågsfamiljer.
Citera
2026-05-03, 11:59
  #68
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av exoticspice
Mamman vet vad som hänt, var med på rättegången och var väldigt upprörd.

Hennes baby, Preston Davey togs om hand efter födseln av det sociala. Fem dagar senare blev han placerad hos fosterföräldrar där han bodde i 10 månader.

Vid 10 månaders ålder blev han adopterad av bögparet. Fostermamman upplevde att paret "gömde" babyn för henne och hennes man efter adoptionen, då de sökte kontakt.

Mammans namn har inte nämnts eller blivit publicerats i media. Troligtvis skyddade personliga uppgifter för att skydda henne från media och allmänhet.
Barnet blev alltså kidnappat från modern för att till slut hamna hos våldtäktsmördarbögar. Fan vad sjukt.
Citera
2026-05-03, 12:51
  #69
Medlem
osofistikerads avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Chantre
Utgången rubrik: Bögpar adopterade och våldtog samt mördade bebis

Ny rubrik: Adopterad bebis död – misstänkta övergrepp och frågor om tillsynen

/Mod

Perfekt anpassad rubrik till artikel hos SVT. Jag själv lyfte fram det faktum att det är just bögar som adopterat och frågar särskilt om det är relevant i sammanhanget, men den aspekten censurerades 100 % från rubriken. Tack Flashback för sabotaget och censuren.
Citera
2026-05-03, 13:09
  #70
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Q-Tron
Den där detaljen om att pojken hade skador på huvudet, i mun och i hals gör mig mordisk. Man förstår vad som hänt, utan att det explicit nämns i artiklarna... Jag finner knappt ord för att beskriva hur vedervärdigt det här är.

Vi måste införa dödsstraff på straffskalan igen, i samtliga västvärldsländer. Det är dags att rensa genpoolerna från allt dysgeniskt avskrap.

*Applåd* Jag håller helt med dig.
Homosexuella par ska inte få adoptera barn, eller föda barn om det är ett lesbiskt par. Vill dessa leva i ett helt onaturligt förbund med varandra ska dessa inte få dra med sig oskyldiga till denna onaturliga gärning dvs att ett helt oskyldigt barn hamnar i en situation de inte har någon möjlighet att påverka. Det barnet får ju en helt fel bild av vad som är naturligt när det växer upp brrr ryser av blotta tanken vad dessa arma barn hamnar att uppleva.
Citera
2026-05-03, 17:35
  #71
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av osofistikerad
https://www.gp.se/nyheter/varlden/man-atalas-for-overgrepp-och-mord-pa-adopterad-bebis.a25c8923-0bc8-4a4c-86ba-9c12f5dcb3e8

https://www.itv.com/news/granada/2026-04-22/foster-mother-of-baby-felt-something-was-wrong-murder-trial-hears

https://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/baby-sexually-abused-before-death-by-teacher-adopting-him-court-told/news-story/365500163989cb0f8341da72dbbb8477

Jag blev riktigt illa berörd av detta. Bögpar adopterade en 9 månader liten frisk och levnadsglad bebis. Fyra månader senare var han död. Den ene adoptivföräldern filmade medan han var döende (kvävning verkar det som) istället för att åka till sjukhus med honom. Samma adoptivförälder hade nämnt för en annan person tidigare att han hade typ mörka tankar och funderade på att kväva bebisen. De förgrep sig även sexuellt på barnet.

Usch, helt fruktansvärt. Jag kommer osökt att tänka på Federley som ohämmat bjuder hem bögpartner som är dömd för pedofili när han har barn hemma.

Självklart är inte alla bögpar pedofiler och det här är sinnessjukt bortom alla gränser, inte något friska människor sysslar med, homosexuell eller ej. Men kan det finnas en högre risk att dylika saker inträffar om bögar får adoptera? Pedofili tycks vara mer vanligt förekommande bland män än bland kvinnor. (Inget ont om män eller beskyllning mot män generellt, bara ett konstaterande.) Är det en risk gentemot barn att låta bögpar adoptera?

Edit: Jag uppfattar det som att adoptionsprocessen inte var avslutad innan barnet avled.


Homosexuella (manliga) är oproportionerligt överrepresenterade inom pedofili. Långt mer än vad invandrare är inom kriminalitet.
Citera
2026-05-03, 18:20
  #72
Medlem
tobbeskinheads avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Spasskysquare
Homosexuella (manliga) är oproportionerligt överrepresenterade inom pedofili. Långt mer än vad invandrare är inom kriminalitet.
Intressant att du la till att det gäller just manliga homosexuella. För kvinnliga homosexuella beter ju sig inte så här. Den gemensamma nämnaren verkar vara att förövarna är män när man ser till överrepresentation inom pedofili.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in