Citat:
Ursprungligen postat av
Purplepanic
Ja
Har jag aldrig sagt. Men har man något inför pannbenet så vill man att tjejen kan njuta av sexet vilket ingen kvinna kan om dem inte blivit blöta innan du trycker in den.
Igen: ni behöver uppenbarligen gå tillbaka till grundskolans sexualkunskap.
På en 17åring ska du inte behöva det om du ger någon typ av förspel för henne innan - något han inte ens låtsas att han gjorde.
Återigen så behöver ju inte all sexuell interaktion föregås av ett förspel. Trots att du är kvinna så tar det inte ifrån mig min erfarenhet och den säger att flera av de kvinnor jag varit med även gillat att "överrumplas" av en snabbis som inte har föregåtts av något förspel. Har även flera som varit väldigt passiva i den sexuella akten och velat ha det så. Ett par har till och med sagt att för att de ska kunna få orgasm så måste de koncentrera sig och stänga in sig i sin "bubbla" för att kunna komma.
Som du kanske har lärt dig så är det oftast mycket svårare för en kvinna att nå orgasm än för en man.
Men alla sexuella interaktioner måste ju inte komma till för att båda parter ska uppnå orgasm.