Citat:
Ursprungligen postat av
Postino
Johan Forsell är en obehaglig figur. Bara uniformen som fattas. Det är väl det som ”äpplehatet” vill visa. Helt i linje med yttrandefriheten i vårt land.
Han är en snöflinga, terrorfinansiering är ett grovt brott.
Riksdagen skickar varje dag ut sina terrorstyrkor för att trakassera fredliga medborgare i sina hem för betydligt mindre "brott" än grov terrorfinansiering som Forsell borde sitta fängslad för.
Befolkningen i Syrien har inte heller mycket att säga till om när Forsells kompisar knackar på för att begå etnisk rensning.
Forsell borde "man-up" och ställa sig och heila istället för att böla som en skolflicka.
Jag försvarar inte att man hotar politiker, gärningsmannen förtjänar ett straff om han hotat politiker men att skrika som en stucken gris för att man får utstå lite "spott och spe" när man med största sannolikhet gjort sig skyldig till grov terrorfinansiering och haft fredagsmys med Al-Qaida är inte tillräckligt snyggt för att komma från "Sveriges snyggaste politiker".
Som du säger, en SS-uniform från Hugo Boss hade passat bättre!