2026-02-18, 22:20
  #23833
Medlem
Del 14 idag alltså. Snart 24 delar. Varför körde inte chipstutten detta i december?
Citera
2026-02-18, 22:39
  #23834
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Telepatisk
Helvete vad manisk han är, och det är helt jävla sjukt att han inte blivit avstängd med tanke på alla förtalsvideos, men YouTube skiter ju fan i allt. Mirakel också att ingen har gjort Anjo illa, men han rör sig nog inte utanför lägenheten

Förtal går inte, normalt sett, under allmänt åtal. Det är vanligtvis den förtalade parten som behöver stämma fet-Pontus i ett enskilt åtal isåfall, och det innebär enorma ekonomiska risker. Därför har porr-Pontus klarat sig hittills.

För kakmonsterfläsket Pontus Björlund väntar den närmaste månaden en rättegång gällande ett civilmål rörande "upphovsrättsintrång". Detta enligt herr medvikt som är den kärande parten i målet.

Förhoppningsvis innebär 2026 fler juridiska konsekvenser för den ljugande och hatiska amöban av flott.
Citera
2026-02-19, 06:54
  #23835
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av GravitySwitch
Axel/skillera säger sig haft chatten i månader men inte läst för han kunde inte bry sig mindre. Det har han sagt på stream. Herkon som säger sig läst hela chatten två gånger enl hans Instagram… bör väl då ha bättre koll på chatten, eller? En person säger själv att han inte läst - en annan säger sig läst den två gånger. Då känns det ändå som att Herkon har lite mer koll, eller missar jag något?

Vem är Herkon?
Citera
2026-02-19, 14:36
  #23836
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av betraktare92
Vem är Herkon?
tror hen menar Henko snubben från inte rasist men ...och som skilleras hade haveristerna med innan
Citera
2026-02-19, 16:04
  #23837
Medlem
Tarmstuvnings avatar
Daaah.. snott min bild, men det e Ok
https://www.youtube.com/shorts/xV2HyCGtk1E
Citera
2026-02-19, 16:12
  #23838
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av CampyloBakter
Håller med dig i mycket. Anjo går aldrig ut med något om han inte har bevis.
Sekten? Sandra the Ginger? Samir Badran?

Du är så jävla dum i huvudet. Du ljuger lika friskt som din matte.
Hund.
Citera
2026-02-19, 17:17
  #23839
Medlem
Damien-s avatar
Hur länge ska fetröven mjölka Chrippa-dramat. Fläskfursten hävdade ju att han skulle lämna detta drama, då det inte fanns mer att säga. Inte ens det kunde den grisfeta feta horungen hålla.
Citera
2026-02-19, 17:36
  #23840
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Danshaku-no-Akumu
tror hen menar Henko snubben från inte rasist men ...och som skilleras hade haveristerna med innan

Ja, jag vet. Ville bara bra lite dryg. Henko har för övrigt nyktra tankar om Hatet, chatten och all denna smörja. Skrivit en del på sin Facebook och Instagram, samt snackar i sin podd, Babels Torn (bara på Patreon dock).
Citera
2026-02-19, 18:10
  #23841
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Summer24
OT; Wow har du lärt dig ett nytt ord nu. Duktig idiot, ät mera mask. Du är dumförklarad sedan långt tillbaka. Bara att kolla domar så fattar man direkt. Fått några nya sen sist?
Du försöker höja dig själv genom att tro att jag bryr mig det minsta om vad du kallar mig. Newsflash; I dont give a rats ass.

OnT: Chatten är nog ångestframkallande för L och Jacke. Dom andra vet vad som är vad och skiter i. För att dom kan stå för det. Jacke kan nog inte stå för allt han skrivit och därför slutade han "läsa ur chatten" fast det var viktigt att den kom ut. Men nu gör den det, så då kan ju alla sluta böla.
Jag tycker intensivt illa om dig, dina trådsanningar och vad du själv tror är lyckade one-liners så jag kommer inte att svara dig mer. Helt enkelt för att du är dumförklarad och väldigt sjuk.
Mitt belastningsregister är tomt.

På tal om belastningsregister har jag förkovrat mig i både sektens och deras vänners domar. Där finns olaga intrång, folkbokföringsbrott, bidragsbrott, ekobrott, narkotikabrott, övergrepp i rättssak, misshandel, knivhot, våldtäkt mot barn, hot mot tjänsteman och barnpornografibrott.

Hur Sara och Patrik frivilligt sätter sin fot hos pedofilkramaren Anjo är för mig en gåta Finns det en överenskommelse mellan Dumpen och Jockiboi som tvingar Sara och Patrik att vara med på Anjos kanal?


Jacke och Gustav har tagit ansvar för, bett om ursäkt för och tagit avstånd från sitt beteende och har således inget ok att bära. Det betyder inte att dom inte skäms över alla olagligt dom tog sig för i början och att dom betett sig som odjur för att dom en kort tid trodde att dom gjorde det rätta. Jacke har en ryggrad av stål som tar den smällen. Linnea behöver inte skämmas över chatten, Anjos videos berättade en helt annan sanning än chatten visar och alla misstag hon gjort kan förklaras av orsak och verkan i vilka dom förekommit.

Inget straff som kan utdelas för gjort förtal kan matcha brutaliteten i vad chatten visar att Jocke, Lisen och Anjo gjort.
__________________
Senast redigerad av Pallal 2026-02-19 kl. 18:16.
Citera
2026-02-19, 18:46
  #23842
Medlem
Tarmstuvnings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Rimligsnowflake
Vet du när man får se del 15 av Chatten?
Har teori att den dröjt pga de nya uppgifter om tillökning i Lundströmsfamiljen som kommit senaste dagarna, kanske ny inspelning behövts göras? ;-)

Citat:
Ursprungligen postat av juttan
Tror den släpps 18.00 varje kväll.

Citat:
Ursprungligen postat av Rimligsnowflake
Efterlyser del 15, som skulle släppts igår för medlemmar :-)


Citat:
Ursprungligen postat av jagvetvem
Jag efterlyser också del 15, hittade inga medlems videos. Har vi tur aå kanske vi får 2 avsnitt som kompensation 🤭

Jaaa.. Vart är den?
Citera
2026-02-19, 22:05
  #23843
Medlem
Om han är Axel, axla oss rätt, axla oss inte fel och sneddt. Axel har knullat Anjos mammas jobb. Lol. Alla anställda blev indragna. Om Anjo fortsätter igga Axel kommer det gå åt helvete. Lol. TA ANSVAR och svara när Axel ringer Anjo, annars tar detta inte slut!

Bög rodde polisanmäld. Så jävla onödigt för honom att sätta sig i den positionen. Roddeeeee!!! Trodde seriöst han var en annan, en annan mänscha.
__________________
Senast redigerad av Conny.Rundqvist 2026-02-19 kl. 22:14.
Citera
2026-02-19, 22:13
  #23844
Avstängd
Citat:
Ursprungligen postat av Badrumsbadkar
Skulle vilja höra när Anjo säger ifrån🤣 han har INTE sagt ifrån. Han kan möjligen ha stammat fram en lögn, naturligtvis med en tuff svordom för att inte tappa ansiktet totalt.
Jobbigt när två manipulativa lögnare ska lögna järnet för varandra.
”Jjj j Joakim, jj jjjag är så fakking trött på drama”

Haha precis så, Anjo kan inte säga ifrån sin husgud, han vill bara suga och slicka i sig Jockibois kroppsvätskor.
Anjo tänker på Jockiboi när det chilenska ludret Lisen knullar honom
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in