Citat:
Ursprungligen postat av
stycket
Nej du är inte påläst du litar blint på lögnare... Noll Källkritik.
Hur många barn som får autism av vaccin vet vi inte då oseriösa "vetenskapsmän" som du blivit ljugna och litar blint utan källkritik på att vaccinen är säkra när lögnare säger det i förfalskade eller missvisande studier.
Vi har nu senast en dansk studie som studerat förekomst hos vaccinerade och ovaccinerade av MRP, ingen skillnad i förekomst. Var de oseriösa? När jag bett kritik mot den glider vaccinkritikerna undan som en inoljad iller på ett vått klinkergolv.
Oseriösa, ja eftersom vissa här viftar med Henry Ford Health studien som skulle visa på att vaccinerade hade sämre hälsa än ovaccinerade kan vi ju granska den i seriositet.
Vad säger Henry Ford Health själva om denna?
Jo följande
https://www.henryford.com/news/2025/09/henry-ford-health-vaccine-study-fact-check
Där kan vi exempelvis notera
Citat:
The draft wasn’t submitted for publication or shared with the public because the data and analyses were flawed, and it’s irresponsible to share scientifically flawed studies with the public.
I
https://www.michiganpublic.org/health/2025-11-06/henry-ford-health-didnt-publish-a-vaccine-study-was-it-buried-or-just-rejected-science utvecklar man det ytterligare som
Citat:
Not only was the vaccinated group much larger, but the children in that group were a much more diverse group racially and in other ways than the unvaccinated group. And it contained many more children who were born pre-term or suffered respiratory distress at birth, making them more vulnerable to developing certain chronic conditions later on.
Så att beslå andra med att lita blint på oseriösa utan källkritik, men inte kunna prestera som du ett, ursäkta min franska, ett skit och dessutom påstå i en tråd att ett mindre urval är bättre än ett större så visar man på grav inkompetens och okunskap.
Likaså som som kung byxlös som orerar i tråden om att poliovaccinet ger 90% av fallen av polio, utifrån att denne har grav läsförståelse problem i alla språk denne misshandlar!
Så jo vi vet autism orsakad av vaccin är inte känt som medicinskt verifierat fall.
Inte heller förklarar du vad som gör de få fall av vaccinskodor på barn värre än död och bestående men vi hittar hos ovaccinerade som drabbats av sjukdomarna!
Snacka om noll källkritik!