Citat:
Ursprungligen postat av
Viktor79x
Och dom två kockarna som tog fotot bara försvann spårlöst efter ett samtal med agenter utanför sin arbetsplats. Ingen såg dom igen. Måste vara ett väldigt speciellt flygplan. Tänker att det hade varit lättare att testflyga det nånstans där man inte måste röja undan ev vittnen och fotografer. I öknen vid Area 51 eller nåt.
Att lägga 15 år på ett foto är nog heller inte ett särskilt konstruktivt sätt att använda sin tid. Det var underligt, vi kan nöja oss med det.
Hur vet du att dom röjde vittnen? Vad talar för det? Varför lät man någon ha kvar ett foto?
Nä, läser du hela storyn så liknar det mer ett prank om man skall vara helt ärlig, ett avancerat sådant.
Vad menar du med lägga 15 år på ett foto? Han gjorde ju mer än så. Han var ju helt sjukt fascinerad och trodde detta var en disclosure. Äntligen bevis. Han forskade, han kontaktade alla han kunde som kunde veta något, la ner år och år av faktasamling och tillslut även fick fotot.
Men poängen är att han lade ner 15 år på allt ovanstående för att tillslut med all fakta i hand efter alla dom åren, ändrade sig från att tro det var utomjordiskt till att inte tro det.