Citat:
Vågar knappt tänka på hur mycket det kostat oss skattebetalare. I princip alla myndigheter har väl blivit indragna. Jagade i Spanien, häktade fram och tillbaka (där de påstår att första gången var pga att Linnea ljugit), allt drama med socialtjänsten och vanvård av dottern, bidragsbrott och fuskande med mera - listan kan göras hur lång som helst.
Av det lärde de sig exakt ingenting, de sitter fortfarande lika uppkäftiga och hänger ut folk till höger och vänster och verkar tro de är Bonnie och Clyde. Det måste vara all kokain som ger självförtroende för exakt alla andra ser hur patetiska och omogna de är de är. Bara det faktum att de fortfarande ska låtsas att de sitter på någon pengamaskin när de har skulder över öronen och är klädda helt i kopior med stora loggor överallt visar vilken drömvärld de lever i.
Det är nästan provocerande att någon skriver att det är SYND om dem. Kritiken och ”skiten” de får är väl mer än befogad, och de bara fortsätter på samma sätt och har inte en tanke på andra.
Förhoppningsvis trillar poletten ner en dag och de börjar göra rätt för sig men 2 narcissister tillsammans är en dålig kombo. En bra start hade varit att börja betala av sina skulder, sluta skylla allt på andra och skaffa lite ödmjukhet.