För att ta bort glasögonen så brukar jag kika in på statistiksidor (Fotmob oftast, lätt att navigera), oftast mest för att få en bekräftelse på att mina glasögon inte var för enfärgade.

Så bara för sakens skull så sätter jag upp en elva där jag försöker använda nån slags formation där man får in så många som möjligt med dom högsta betygen. Det kan bli typ såhär:
Hahn
Pinas - Jansson - Silas - Norén - Stroud
LBJ - Zeneli - Röjkjaer - Manneh
Nyman
Anfallaren fick jag gå långt ner i listan för att hitta.. Och Hahn, men målvakter är ju lite för sig själva. Och med brasklappen att jag inte är säker på hur Pinas skulle funka som wingback, men på detta sättet fick jag ihop alla utom Nyman från dom 11 med högst betyg av Fotmob. Simon Gustafsson och Tekie är dom två från top 11 som inte kommer med, centrala mittfältet var redan fyllt.
Ren bonus, detta skulle ju dessutom vara en tämligen perfekt balanserad 11. Det brydde jag mig inte om alls när jag satte ihop det.