Citat:
Ursprungligen postat av
mammanmedbollar
Du tillbringar verkligen hela din vakna tid på flashback där du hatar på väst och står 100% på rysslands sida. Flytta till ryssland kanske vore något för dig? Så kan putin skicka dig till fronten så får du som du vill?
Nej, det är som vanligt att man inte kan tänka utanför boxen utan att ett gäng tomtar tror att man hatar väst och diverse för att man säger sanningen. Jag är inte som ett litet barn som väljer sida och hejar som ett mongo som majoriteten här gör utan att tänka kritiskt och utanför ramen.
Vad ska man göra då? Ska man ansluta sig till mongo gruppen och skrika, hetsa och heja som ett mongo som befinner sig i lådan?
Det är ni som står och gapar och vill ta död på Ryssland då är det ni som bör ta på er era stövlar och hjälpa Ukraina, eller hur? Jag ser inte riktigt vad problemet är. Tänk hur många miljoner Mongos det finns som tänker likadant. Om alla ni hade ställt upp som volontärer och åkt till Ukraina då hade det kanske hjälpt.