Citat:
Ursprungligen postat av
Crabby88
Lita på mig. Jag har också vägt 3 siffrigt. Jag har också rätt ohälsosamt mycket brajj. O detta med munchies. Jo tack. Jag kan dom. Men du kan helt omöjligt få mig att tro du fått i dig 10-15k kcal. Dels att genomsnitt på en pizza ligger väl runt 1200 kcal kan jag tänka mig. Alltså diffen mellan 10k och 15k är 3,5 pizzor. Alltså det är inte omöjligt. Men snudd på.
Givetvis har banjo en ohälsosam inställning till mat. Finns möten för såna tjockisar att tala ut på. Finns även behandlingar. Inte bra för leder och hjärta att väga så mycket som han.
Nu vill jag inte framstå som strytsam men 10-15k är absolut inga problem att trycka på ett dygn. Finns många som kört 20k challenge och klarat det, sampe har kört både 20k och 30k.
Obs: har aldrig varit ett megafetto som Anjo, det är inte så jag vill leva mitt liv även om det kan vara gött med nån munchkväll ibland 🙂
Anjo är lite av ett hopplöst fall, han har gjort en gastric bypass som kommunen betalade för och lyckas ändå fucka upp det.