Citat:
Ursprungligen postat av
FedupFlorence
Det är ju nåt helt annat, och sånt som normalt kommer fram under samtal. Det pryder inte snyggt under namn och ålder om man är skild/änka/ogift x 1 eller 2 eller fler. Det viktigaste är att SvT kollar upp att de medverkande är legitima för nytt civilstånd. Men det är ju googlingsbar info men tittarna hade ratat alla som skiljt sig mer än 1 gång. En som varit gift 4 ggr hade blivit paria. Änkor hade stått högst i kurs. Och den förhandsinformationen är inte ändamålsenlig eller hur?
Nja, förra omgången kom det ju fram lite grann. Ramel berättade ju att hon gått från en relation till en annan hela sitt liv och även några andra och så var det ju några män som berättade att de var änkemän. Så lite info fick man ju men nu får man liksom ingen info alls förutom att vissa levt runt när de varit unga. Som hon som varit flygvärdinna och hon som sa att hon knullat med Richard Gere.
Men, men, kan bli en kul omgång. Äldre människor kan ju helt plötsligt ta illa vid sig och bli jättesårade av skitgrejer så vi får se hur allt utvecklas. Göteborgarna verkar vara på hugget