Citat:
Ursprungligen postat av
KlausStein
Som sagt, en sosse. Vad oväntat.
I verkligheten samarbetar MSM och staten. De kan snarare ses som att de lever i en symbios där den ena går den andres ärenden. Hade media hängt ut pedofiler och poliser stått redo att gripa dem direkt så hade jag inte klagat jättemycket, men nu är ju båda försvarare av pedofilers rätt i samhället och ser det snarare som sin roll att skydda pedofiler från dem som vill hänga ut dem.
Helt rätt med andra ord.
Det går inte att ha en rättsstat som låter medborgargarden gå runt på stan och nacka folk för att dem utsatts för brottsprovokation av en 16-årig tjej, för helvete.
Detta är egentligen en sjuk affärsidé av Patrik Sjöberg. Han gråter ut lite i media om pedofiler, skapar kriminella pedofiljägarnätverk som utpressar personer man själva fiskat ut från skuggorna och drar in feta stålar. Ingen vågar riktigt stå upp mot detta
kriminella nätverk för man skyddar sig med trumfkortet "pedofiler" som alla är så rädda att ens nämnas i samma mening med.
Precis som Aftonbladets gräv konstaterar så bryr sig inte Dumpen om att stoppa pedofiler eller om att skydda barn, det är en kriminell affärsidé där man motar bort allt vad rättssamhälle heter med "äru pedofil eller?"
Dumpen står redan lågt hos mig efter att ha läst just rent fiske från nästan myndiga fiktiva personer. Många gånger är chatten klippt och klistrad där det helt plötsligt dyker upp en bild ur ingenstans.
Behövs inte många tankegångar innan man förstår att Dumpen själv skickar bilder på barn eller "barn" för att gäddan ska nappa. Har själv läst hur "fisken" sitter och försäkrar "pedofilen" om att fisken vill träffas, ha sex och ha det skönt, ingen ska få veta etc etc.
Där har min gräns passerats med råge.
Jag var själv den 16-åringen som letade efter sex med vuxna en gång i tiden.