Citat:
Ursprungligen postat av
Lilithseyes
Kjell Bergqvist??? Näe...? Han ser väl mer ut som en blandning mellan skådespelarna Johan Rabeus och Reine Brynolfsson?
Det var likt Kjell Bergqvist men Ing Marie var fan snyggare än sådär
Citat:
Ursprungligen postat av
Lilithseyes
Så det är vanligt att sova i ful gammal t-shirt? Till och med på bröllopsnatten? Ninni är barnslig som har ett nattlinne?
Usch. Jag är vuxen och gillar att vara fin även nattetid.
Tror du att Ninni är en sådan jök som behåller nattlinnet på under parningsakten på bröllopsnatten?
Här har du ju i kubik varför du och Ninni är flashbacksmännens drömkvinnor, ni är tjejerna som sover i konservativa bylten för att leka kvinnliga (Selma sover i pyjamas med Tennage Ninja mutant hero Turtles tryck)
Deltagande verkar tycka att bröllopsnatten är för tidigt för att kasta t-shirten & sova som gud skapte en

detta prövade ju Adam (obs! inte samme Adam) under sitt äktenskap med Märtha vilket tillslut rev kuddmuren tror jag!
Citat:
Ursprungligen postat av
Kanastra
Att dom inte är sig själva givetvis. Det är lätt att hamna i en jargong eller ett sätt att vara. På samma vis som man är en persona på jobbet eller en annan när man åker på bortamatch i en buss med 52 andra killar.
Om det är hela 52 säten i bussen (eller sitter man i varandras knä kanske för extra jargong

) indikerar det att det är en dubbelbuss, det skulle ju potentiellt kunna innebära åtskild jargong, på nedre däck är det hemmamatch & fotbollstugg & det ropas ramsor, det bögas inne på den lite för trånga muggen, men går man bara uppför den där lilla vindlande trappan är det istället bortamatch & det är schlagertugg, det ropas ramsor i strukna instoppade skjortor