Citat:
Ursprungligen postat av
Pruttgrotta
Absolut.
Skiten hon ställt till med riskerar att dra ner priset rejält om köpare ska behöva sanera lägenheten innan de flyttar in.
Hon hoppades nog att hennes närvaro skulle avskräcka potentiella köpare, men hon verkar inte ha räknat med att polisen skulle vara på plats så hon lugnade ner sig väldigt fort.
Det ser väl inte så bra ut att hamna i fyllecell klockan 10 en onsdag om hon skulle vilja ha tillbaka vårdnaden av sönerna någon gång.
Ja, då förstår jag vad hon menar med "innan de borrar upp dörren". Hon ska alltså se till att vara där innan så hon kan stå innanför och sabotera så visningen inte blir av. Som hon redan visst har lyckats med för två år sedan.
Vad är det hon vill uppnå, behålla en lägenhet utan elektricitet. Hon kan inte göra annat i den än att sova i ett kallt rum. Det låter som att det är ett mycket bättre alternativ att få den såld, så hon får lite pengar att röra sig med. Hon kan bo hos den gamle araben, alternativt hitta någon vandrarhem att långtidshyra under vintern. Det behöver inte vara speciellt dyrt under lågsäsong.