Citat:
Ursprungligen postat av
GDPRWarrior
Fler mediebolag, både nationella och internationella, förutom SVT, har uttryckt intresse för att intervjua mig. Jag har dock beslutat att vänta tills EU-domstolen har meddelat sitt beslut. Jag vet att många tidigare var emot att jag tog intervjuer innan, och jag antar att de åsikterna fortfarande kvarstår?
Helt ärligt, jag följer denna tråden till större delen enbart för att följa din process. Din resa kan verkligen betyda mycket för många andra. Kan du inte starta ett X-konto och posta med jämna mellanrum. Både dina funderingar i din process men också vad som händer steg för steg. Hade uppskattas enormt.
Jag har suttit 1,5 år i fängelse(innehav av narkotika) men straffas fortfarande gång på gång för mitt misstag. Trots att jag ångrar mitt misstag och lever hederligt idag, därtill att jag redan suttit av min tid blir jag fortfarande straffad. Har spenderat 5 år på universitet och har ett jävligt bra CV. Blir bortsållad av varje storbolag i det sista steget, varje gång, ögonblicket innan vi ska skriva kontrakt. Riktigt frustrerande.