Citat:
Ursprungligen postat av
Congelado
Sitter och kollar just nu på 7an hahaha tycker det här är mer underhållande än lyxfällan. Han manipulatören som blivit uthängd i TV-programmet insider för 20 år sedan som en ren skitpratare se han fortsätta fiffla folk som inte har ett stabilt psyke är fan fördärvligt. Nästan alltid kvinnorna som tror på skiten medans deras män jamsar eller så är det en sjuk morsa som sprider spräck som spiller över på dottern, där är det mer illa att behöva bevittna.
Ja, visst är det roligt att kolla på för det är så dumt rakt igenom.
Något jag reagerar på är varför man inte lyckats fånga några spökerier på film?
Här har man alltså under en hel dag dragit in ett helt kamerateam i hus där det kryllar av spöken men inte ett enda har tagit sig mod att kliva fram framför kameran.
Spöken brukar ju av någon anledning alltid få kalla fötter när man filmar men efter flera hundra avsnitt av det Okända borde man nästan ha stött på något spöke som kanske varit lite kamerakåt under sin livstid.
Ja, menar, om de nu är osynliga på film så borde de kunna köra med sina vanliga trick att banka i skåpsdörrar och springa i trappor.
Om inget annat så borde mediumet som har direktkontakt med spöket kunna be spöket att smälla lite i väggarna på beställning.
Eller tänker jag fel här?