Citat:
Ursprungligen postat av
R4D4
Narcissist eller inte. Intentionen är att avsluta kriget. Så med en republikansk seger blir det ju så, eftersom Zelensky står helt chanslös utan stöd av USA. Att du sedan citerar Bolton som fick kicken av Trump och är ett av många nekonservativa fossil, det säger allt. De neokonservativa och med dem deras politik är på väg ut. Helt nödvändigt. USA bör kraftigt reducera sina militära utgifter och betala av sin statsskuld istället.
Nej, intentionen är att sälja ut Ukraina till Ryssland. J-vligt tråkigt också i.o.m att slagplanen börjar så sakteligen tilta över till Ukrainas fördel. Ett "Judas-drag". Eller med amerikanska ord.., en "Benedict Arnold".
Då om de mörka molnen kommer att börja närma sig.., och blir till verklighet.
Du har t.o.m fräckheten att börja snacka om "neokonservativa" i Usa, men inte ett piss nämner du om Putins imperalistdrömmar, och alla de brott, hot om kärnvapenkrig som har blivit dragit upp. Flytta till Ryssland vet ja.., och om du är alleradan där..lär dig att buga till din nya mästare : Xi !