Citat:
Ursprungligen postat av
John.Walker
Ja jag har kallat SD för olika saker. Jag har däremot aldrig sagt SD ska stå till svars för vad någon annan sagt. De enda SD ska stå till svar för är vad de säger och hur det påverkar sina väljare.
En familje medlem ska inte stå till svar för det någon annan i familjen gör eller säger. T.ex Åkessons bror eller Jomshofs tvilling
Det tycker faktiskt jag, det visar på impotensen i saft och bulle politiken. En riksdagsledamot kan inte ens förmå sina egna bröder att lägga ner sin kriminella bana, hur fan ska någon random socialsekreterare ha en sportslig chans att göra det? 3 år på socialhögskolan? Tillåt mig småle.
Givet att infiltration av gängkriminella in i typ hela statsapparaten redan har avslöjats, hur ställer du dig till att man detaljgranskar den här killen och nagelfar precis allt han har gjort och verkar för i sin roll som riksdagsledamot nu? Jag tror att det är oerhört viktigt att man gör det men är du okej med det?