Citat:
Ursprungligen postat av
OY
Vid första tillfället när kvinnan red mannen hade han enligt egen uppgift sina händer på kvinnans höfter.
Han försökte få henne att sakta ner genom att hålla emot. Det framgår inte hur hårt han hållt om kvinnans höfter vid detta tillfälle, dock kan inte uteslutas att blåmärken uppstått vid detta tillfälle, saken är inte utredd.
Om inte annat är det sannolikt omöjligt att se blåmärken på kvinnas höfter om mannen håller sina händer där.
Fup s.325
Han själv gör inte den invändningen - dessutom hade han inte händerna på henne hela tiden .. eftersom han bl a tände lampan.
Förklaringen kommer dessutom i slutet av sista förhöret efter att han presenterats för bilderna och fått flertalet frågor om hans grepp på höfterna.
Slående är dock hur hans minne tycks vakna och han minns fler och fler detaljer för varje förhör - samtidigt som han inte minns ett ganska enkelt skeende som hur hon kom upp på bordet.
26 okober
Jag la henne på bordet vid ett tillfälle,
28 oktober
Sen så efter det så flyttade hon oss från sägen och hon la sig med ryggen på bordet.
Senare - samma förhör;
Det här med att hon får och lägga sig på bordet, hur går det till?
Jag frågar om hon kan lägga sig på bordet
Hur kommer hon dit?
Jag lyfter upp henne på bordat.
22 november
X har berättat att du lyft upp henne på bordet och höll i hennes höfter så hon fick extremt ont. Beskriv hur du håller händerna och vad säger vid tillfället.
Jag minns inte att jag lyft upp henne på bordet. Jag flyttade bort saker på bordet för att hon skulle få plats att lägga sig på rygg.
Det står i ganska stor kontrast med att han för varje förhör minns mer detaljerat och fler detaljer som hur det gick till när han gav oralsex - konstigt nog inte så mycket när hon gjorde det - exakt vart var hans händer, tummar, tunga, osv är och gör. I vilket ögonblick gavs en kyss, en smekning etc.
Kan det handla om nästan en månad i i häkte där han haft tid att utveckla detaljerna rejält -- men glömmer något så basic som om han lyft upp henne på bordet eller inte.
Detta är ju också talande - men kanske inte riktigt på det sätt han tänkt sig.
22 November
Vad hände sedan?
Det är värt att notera att jag inte tyckte kemin fungerade så bra för mig.
Förklara.
Jag vill inte säga att hon var dålig men det var att vi inte riktigt ville ha det på samma sätt.
Om hon inte ville så är det ju onekligen så.