Citat:
Ursprungligen postat av
Skaffern
Mailen i utredningen kring FOX som hämtades ut av utredare och åklagare.
Mailen där Tucker, till sina kollegor, skrev att han inte alls trodde på dyngan om valfusk som han satt och gapade om i rutan kväll efter kväll.
Vilken clown.
Fast nu ljuger du, eller så har du inte koll.
Han sa flera gånger att de skulle komma med konkreta bevis gällande valfusk. Följde du honom efter valet vet du detta.
Det finns vissa saker som jag stör mig på gällande Tucker, det är lite väl mycket alarmism ibland. Men man kan inte ta ifrån honom att han är den vassaste journalisten i världen just nu.
Draget att intervjua Putin är häpnadsväckande. Hoppas det föder lite avundsjuka hos andra journalister som har vikt sig och inte vågar riva ner åsiktsmurarna. Gör det inte det kommer Tucker fortsatt vara en mycket intressant och viktig figur att följa kommande år, oavsett politisk åsikt.
Länge leve yttrandefriheten!