Citat:
Ursprungligen postat av
Niklas86
Noterar att den säljs som en trea men då ena rummet är 6kvm så är det en 2:a. Och mini balkong. 4kvm är för litet. Balkongen ligger i SV med skärm, så begränsat med sol kanske
Jag hade nog köpt på successionsmarknaden istället, och skambudat dolda bud med kort betänketid. Annars kan det nog vara rätt okej köpläge nu när räntan toppat.
TACK för svaret! Jag håller på att gifta mig och inte har flera alternativt nu när tjejen vill ha det "stort" och då är det +70kvm som gäller.
Där på Solnavägen kan jag köpa en 70 kvm (2,5:a) självklart inte den bästa lägenheten i Stockholm men ett ställe att bo i iaf (nära stan). Men det jag blir lite tveksam på > Mäklaren sänkte priset 100k på min begäran och då börjar jag tänke om!!

Finns det något mystiskt eller är det här bara lite "Rea" för att man ska köpa lägenheten. Å andra sidan har de inte sålt flera av de 70kvm! Då blir man mistänksam!
Tack igen för din feedback!