2024-01-21, 10:28
  #21985
Medlem
GreenBatterys avatar
Chrippa da bajsa med öppen dörr säger att L har diagnostiserad borderline

Smart! IQ fiskmås.
Citera
2024-01-21, 10:28
  #21986
Medlem
En bieffekt på testo är väl att inte få upp den? Inte konstigt att Chrippa inte kan få upp den då tänker jag.
Citera
2024-01-21, 10:28
  #21987
Avslutad
Är det inte spännande hur Chrippa ändå vågar lita på Anjo? Anjo har huggit honom i ryggen redan en gång och kommer göra det igen
Citera
2024-01-21, 10:30
  #21988
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PappaTribe
Kan någon ge en brief om vad det här handlar om, hur gamla är dessa personer?
Har dem en unge och drar lade samtidigt, och vem är anjo "som bara vill veta sanningen" kollar på hans Youtubekanal så har han ju typ 10 videos på detta ämnet men palla kolla igenom.

Jag är inte så insatt i svensk Youtube vore snällt om någon kunde dra en snabb genomgång.

Två förvuxna fjortis har gjort slut och smutskastar varandra på så många sociala medier som möjligt
Citera
2024-01-21, 10:32
  #21989
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Argkattkvinna
En bieffekt på testo är väl att inte få upp den? Inte konstigt att Chrippa inte kan få upp den då tänker jag.

Ja och ja
Citera
2024-01-21, 10:33
  #21990
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Halte Harald
Utan Linnea hade han aldrig betett sig sådär. Han har självklart ett eget ansvar men hon har varit drivande och har en helt skev verklighetsuppfattning vilket är otroligt farligt.

Skitsnack...han hade redan de tendenserna innan och om man ser till att även Julia har anklagat Chrippa för det ena och andra (och nej, det var inte bara att hon svarade ja på en ledande fråga för att hon var rädd för Henrik i den rättegången utan hon tog själv upp Chrippa även fast han inte ens var vad samtalet så handlade om och pratade rätt mycket om hur han var med fria ord) så bevisar ju detta det ännu mer.
*Att han spårat nu som han gjorde är ju att han fick stress efter att ha lämnat Julia efter sin otrohet
*Att han blev av med (eller om man ska använda Chrippas version; lämnade) sitt jobb och alla rutiner det ändå gav och istället blev en hemmasittare med tillgång till droger som brukades oftare
*Att han blev tvungen att ta hand om Chloe (det jobbet gjorde ju Julia innan fullt ut, han var med när det passade honom)
*Pusslet och bråkandet med Julia kring Chloe och att behöva styra upp att skicka henne fram och tillbaka
*Han blev synad här på flashback gällande sina skulder på ca 2miljoner kronor, hans bristande skötsel av Chloe, hans fakekläder och hur han "blåste" folk när han sålde dessa kläder i "Chrippasgarderob" (i dåligt skick till överpris dessutom), hur han hamnade i en liten lägenhet på Södermalm trots att han själv skrytit så mycket om Östermalm. Hur hans youtube-kanal var skriven i Spanien och därmed ifrågasattes gällande skrattandet. Han blev avstängd från gym för att han smugglade in Chloe och bröt mot deras regler (och utsatte Chloe för fara)
*Han blev besatt av sin flashbacktråd och innehållet i den (och att läsa den drev nog bara på vansinnet)
*Jagad av kronofogden
*Han hade sin samhällstjänst som väntade
*Stereoidbrukandet
*Hans festande och umgänge med 20-åringar och brist på egna vänner
*Skulle inte heller bli förvånad om all stress detta lett till gjort att han sovit skit då han antagligen drömt mardrömmar om kronofogden och flashbackgänget.

Listan kan göras ännu längre också men jag tror detta ändå räcker för att visa på att det inte är Linnea som varit orsaken till att Chrippa spårat ur helt och hållet 🤷🏼🙄🤯
Citera
2024-01-21, 10:33
  #21991
Medlem
Giggsys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Wolong
Anjo - ”Klart den som vet om att den filmar är lugn, och saker är klippta det hör man”

Okej möjligtvis? Men det fråntar ju inte faktan om hur Chrippa betett sig och sagt på videos? Orden kommer ju ur Chrippas mun, han syns göra saker, och säger jävligt fula ord, framför C.
Det gör honom dock inte till någon kvinnoboxare, olämplig som vårdnadshavare däremot. Såg inga konkreta bevis för kvinnomisshandel i L’s 40 min dolda kamera-video med manus.
Citera
2024-01-21, 10:34
  #21992
Medlem
Merrybums avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mumsbulle
https://ibb.co/hKySqb3

En liten undran, vem är det som sitter med i studion mitt i natten? Lillen med paddan, den ömme modern och vem är snubben? "Olle"?
Det är alltså (minst) 4 vuxna och en treåring som gaddar ihop sig och har redigerat ihop detta...icke att förglömma the master mind, Joakim Lundell...

Kul att klantarslena gör bort sig totalt, samtidigt som dom sprider desinformation och förtalar en tjej som inte tar skit längre.

Det blir så tragikomiskt när Chrippa överdriver Linneas styrka, hon knuffar honom ur sängen, hon slår honom med hjärnrör, hon knuffar honom och då knuffar han henne🙄

Här avslöjar Chrippa att han har två telefoner och sin applewatch, lillens surfpadda och datorerna, den ena datorn har Linnea kastat i väggen, wonderwoman

Hur många digitala enheter har polisen hunnit gå igenom?

Arbetslösa pissluffare och feta w/t kvinnor...?
Julia måste helt sakna någon respekt för sig själv. Att ta emot Chrippa med öppna armar för tredje gången. När hon dels vet vad han sagt om henne och dels vet att han forfarande talar med Linnea. Hon har dessutom sagt i rättegång att Chrippa misshandlade henne psykiskt under hela deras förhållande.

Enda förklaringen som jag ser det är att hon är drogtorsk och han förser henne med dom. Lite av en påshora skulle man kunna säga.

Det gör mig heligt förbannad att Chrippa och Anjo beter sig så äckligt. Men visst uppmärksamhets fokus ligger just nu där. Men det kommer att gå för dom som för Margaux. Ett tu tre så flyttas fokus och snippa snapp snut, så var den sagan slut.
Citera
2024-01-21, 10:34
  #21993
Medlem
KentWasHeres avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TjackOchLov
Ja och ja
Nej. Testo ger mer tryck i kuken än viagra. Däremot finns det andra steroider som inte är potenshöjande som kan orsaka impotens. Även centralstimulantia kan bidra till att kuken inte står.
Citera
2024-01-21, 10:37
  #21994
Medlem
kanblikuls avatar
Roligt att de vill få stormen att gå mot Linnea, fokuset SKA förflyttas och om man läser kommentatorfältet så flyttas allt till att ingen skyddat lilla C

Kul också att Linneas video har 500,000 visningar och 8,000 subs(100,000 på en som har lagt upp en kopia) och Chrippas har 450,000 med 151,000 subs... Folk vet vem som har sanningen och folk har tröttnat på Chrippa. Siffror ljuger inte.
Citera
2024-01-21, 10:37
  #21995
Medlem
Merrybums avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Giggsy
Det gör honom dock inte till någon kvinnoboxare, olämplig som vårdnadshavare däremot. Såg inga konkreta bevis för kvinnomisshandel i L’s 40 min dolda kamera-video med manus.
Nej det kanske inte finns några konkreta bevis för. Men två kvinnor säger att han misshandlat dom fysiskt eller psykiskt. Det säger ju något om honom. De flesta män blir ju inte ens anklagade för denna typ av brott.

Och det är väl tillräckligt illa att vara en olämplig person för sitt barn. Jag har svårt att tänka en större skam.
Citera
2024-01-21, 10:40
  #21996
Medlem
Carrocks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Halte Harald
Utan Linnea hade han aldrig betett sig sådär. Han har självklart ett eget ansvar men hon har varit drivande och har en helt skev verklighetsuppfattning vilket är otroligt farligt.

Vi pratar om en 23-årig tjej och en 35-årig man, lägg ner för helvete.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in