Citat:
Ursprungligen postat av
PK-befriad
Nej så länge USA ser den ryska regimen som en fiende så kommer inte Sverige tillåtas att ha vänskapliga kontakter med grannen i öst. Ni är lakejer till ZOG nu på obestämd tid och får leva med 100 år av antirysk hatpropaganda och konflikt.
Varför skulle man vilja ha vänskapliga relationer med en diktatur? Neutrala är väl det man skulle kunna acceptera.
Citat:
Ursprungligen postat av
PK-befriad
Svenskens nyfunna rysshat finns för att massmedia manat fram det. Det gick ganska fort när propagandamaskineriet satte igång.
Dumheter. Rysshat är en del av den svenska folksjälen sedan åtminstone början av 1700-talet. Efter Sovjetunionens fall hade vi en kort period när det såg ut att gå i rätt riktning för Ryssland, men sedan kom Putin och drog ner landet i smutsen igen.