Citat:
Ursprungligen postat av
Bruk1313
Noterar att kebabmedpommes helt lämnat diskussionen. Märkligt. Var det sommaren detta året som han förutspådde 5k eller är det för 2024?
Ja, han hugger iaf inte som en kobra på vart enda inlägg som görs. Det var i somras han förutspådde 5k.
Nu pratar han bara om hur värdelöst Bitcoin är, men vägrar att förutspå ett pris på kort eller lång sikt. Detta för att verkligheten skulle bli ett facit (igen) som talar emot hela hans narrativ han byggt upp i sin egen skalle.
Står Bitcoin i över 100k om ett år, eller 500k om 5 år så kommer han lika oförtröttligt (och fortfarande utan vettiga argument) mala på om hur Bitcoin bara är luft. Eller så försvinner han som "Benjaminjuhlin" och många andra förnekare på detta forum gjort genom åren.