Skickar någon mig en länk där jag kan ladda upp fuppen?
Den åtalade kvinnan är *ebecka G*annas.
https://www.facebook.com/rebecka.grannas93
https://dela.hitta.se/p/VdSMPCX4mn?src=ios&pc=false
Kvinnans egna ord i förhören är bland det dummaste jag läst. Lätt att fundera hur moralen i denna kvinna balanserar då hon försvarar sig mot utpressning och inte tycker att något fel begåtts eftersom att det handlar om prostitution. Det är betalningar för utförda sexuella tjänster och även hennes tystnad om detta.
I senare förhör rinner allt förstånd iväg och vad som är grundläggande för att kunna klassas som frisk, rent psykiskt.
Det går till en imponerande nivå av psykopati då det slutar med att hon målar upp det hela med att det är hon som är offret i och att hon försatts i ekonomiska svårigheter av mannen när han inte fått fram pengarna till det klockslag hon krävt.
Han lovar att betala men behöver mer tid och det vänder hon till att han lovat henne pengar och hon tar då lån eller handlar på kredit och det har slitit på henne psykist till den grad att hon blivit sjukskriven. Vilket delvis ska grundas av den bedrövliga ekonomiska situation hon tvingas hantera när han inte kan betala.
Jag hoppas hon slipper fängelsestraff. Vård är vad hon behöver. För resten av hennes liv. Inlåst, i tvångströja någonstans långt från andra människor, helst allt som andas för allas bästa.