Citat:
Ursprungligen postat av
Ver1212
Detta är inget jag minns, däremot har E haft fakekonton med profilnamn ”Torsten” i olika stavningar, kan bero på det i så fall, Torsten e inte det vanligaste namnet på TT.
Jag kan till viss mån förstå att det är lätt att sätta sig på sina höga hästar och tro sig veta en massa, men du och andra har inte en aning om vad som pågår bakom ”kulisserna ”. Det finns ingen mening med att fortsätta den här diskussionen för du vill tycka illa om oss, du vill inte ens försöka sätta dig in i hela situationen, hur vi tänker osv, du har bestämt dig för att vi är idioter som gör detta för följare ( jag hade de flesta av mina följare innan E), du ser inte allt bra som detta medför, tex att folk skriver och tackar för att vi varnar, det finns dom som trott på E men ser våra varningar och backar från att låna ut pengar till henne, hon måste stoppas och nu har hon bara ett konto kvar på Insta, det andra blev bannat i 3 månader, tror du att hon förlorat sina konton på TT,Twitch,Instagram och Youtube av sig själv? Tror du att överförmyndarnämnden och FK haft så mycket underlag utan oss? Såg du bunten med ”bevis” hon fick från FK?
Nåväl inte någon mening med att fortsätta detta, det här är mitt sista svar till dig anonyma person…..😅 (jag står för allt därför kan jag visa vem jag är och mitt riktiga namn)
Lycka till i livet hoppas du lär dig att se saker från mer ditt egna trångsynta sätt.
Ha det fint👋🏻
Men vad jag sett så har hela internet kokat 6 månader och ni är ju inte de enda som skickat in tell överförmyndarnämnden, soc, fk osv...det är nog det folk stör sig på att nibdatt i en live och klappade er på bröstet å vrålade dehär gjorde VI bra...vilka vi??? 🤔
Vi som i er mobbarliga? Vi som i svenska folket? Vi som i Bumbis syrror som är de som ordnat förvaltare...vi som i vilka????
Nyfiken fråga. Du skriver också att du skriver ditt riktiga fulla namn, jag har inte sett ditt fulla namn någonstans vad jag vet. Däremot outar ni andras fulla namn på tt åt höger och vänster varje dag i lives och videos. Är det ok? Är det vad er hatgrupp som inte alls handlar om att varna står för?
Hur gammal är du Veronica? En ärlig fråga bara?!
Vet folk omkring dig vad du pysslar med på din fritid där du sitter och kränker andra människor så mycket du orkar tillsammans med din mobbarklan? Vet din arbetsgivare om detta?
Har för mig du jobbar inom någon slags vård? Kan du då gå till jobbet stolt efter att veta att du just suttit och hånar andra människor?
Ni sitter i lives och tar upp alla möjliga namn både kända och okända så fort någon varit och sagt ett pip som inte passar er, efter att ha blockat den personen såklart innan så dessa inte ska se nåt av det ni gör emot dom!
Är det att varna för "pelle" som lägger en kommentar till någon som är emot er då dyker Pelle upp som damtalsämnet för kvällens live med i princip alla personuppgifter, hån, hat, lögner och skitsnack medan Pelle sitter på andra sidan blockad. Det väcks ett drev utan dess like och vad varnar ni för då? Vad har "Pelle" gjort för att ni ska bete er så? Ni säger ni VARNAR folk, men ni hånar, mobbar,kränker, sänder ut felaktig info om andra människor med känslor vilket ni verkar sakna. Det är därför det gör mig och jag vet flera andra orolig över din arbetsinsats då du agerar känslolöst och därmed klassas likvärdigt med en psykopat.
Är det inte dags att lägga ner och vara vuxen någon gång? Eller blir somliga smittad av 14åringarna som sitter på tt när man kommer in. Dock beter sig ju 14åringarna betydligt mkt bättre än alla er tillsammans!
Tiktok har blivit enbart en lekstuga för vuxenmobbing och jag personligen kan inte förstå hur ni kan sova gott om natten efter vad ni utsätter andra människor för!
Är det inte dags att lägga ner nu...alla vet vem Bumbi är, hon är under utredning på FK, skatteverket, ökad läkarkontakt, förvaltare etc. Har ni inte nått målet då? De som vill swisha henne kommer fortsätta göra det, ni har varnat och nu räcker det!
Man varnar inte genom personangrepp och "plingplonginlägg" tvärtom! Ni är så fruktansvärt hatade på TT och jag undrar om det verkligen var det ni var ute efter? Eller har ni inte insett det heller vad folk tycker utanför era lives 4 väggar?
När tänker ni att ni är i mål?
Men skriv gärna ditt fulla namn vilket jag inte sett så får vi se om du vågar det då som du säger...ni har ju suttit och basunerat ut åtskilliga med konton som är anonyma med deras fulla namn. Så vad är skillnaden? stå upp för vilka ni är så som.ni hänger ut andra så får vi se om leken blir lika rolig!
Tack för ordet!