Citat:
Ursprungligen postat av
Duttelutten
Det skal veldig mye til for å ta KK i Norge. Det holder ikke å være mistenksom til noen utvalgte personer eller miljøer, det må være godt med bevis for å få godkjent KK.
Åsted Norge har nylig lagt ut bilder av en motorsykkel og motorsyklist fra den andre skytingen. Kanskje vi burde brukt kreftene vi har her til å finne ut mer om denne personen?
Sykkelen ser tydelig ut som en KTM 690 SMCR fra 2020 eller senere. Men hva med sekken? Den burde være mulig å kjenne igjen?
Når det gjelder bil, blokkering av vei så har jeg en teori jeg mener er mer sannsynlig enn andre her, men selvsagt kun en teori:
- Fornærmede blir skutt etter å ha gått ut av bilen, GM kjører avgårde.
- Fornærmede har henger, det tar tid å få snudd, men han skjønner at han må begynne å kjøre for å kunne redde sitt eget liv.
- Han sender et skjermbilde før han begynner å snu bilen, før han kommer særlig langt så besvimer han og havner i grøfta.
Det følger av straffeprosessloven § 216a at retten ved kjennelse kan gi politiet tillatelse til å foreta kommunikasjonsavlytting når noen med SKJELLIG GRUNN MISTENKES for en handling eller forsøk på en handling som etter loven KAN MEDFØRE STRAFF AV FENGSEL I 10 ÅR eller mer, eller som rammes av straffeloven §§ 90, 91, 91 a, 94 jf. 90, 104 a første ledd annet punktum, eller 104 a annet ledd jf. første ledd annet punktum, eller av § 162 eller § 317, jf. § 162 eller av lov om kontroll med eksport av strategiske varer, tjenester og teknologi
Jeg tror dehar KK på personer ettersom jeg er relativt sikker på at de har samlet en rekke bevis og har sterk mistanke mot enkelte personer/miljøer…..