Citat:
Ursprungligen postat av
Rust-Lee
Vad mitt problem är?
I detta fall är det faktiskt tvåfaldigt...
1. Att du envisas med att citera mig med helt onödiga samt retoriska frågeställningar.
Påstår du att det inte existerar individer som framstår som stora och bredaxlade utan att nödvändigtvis vara vältränade och muskulösa?
2. Om du nu envisas med att "hoppa in" i ett samtal kan du väl iaf skumma igenom det?
Inte någonstans har jag propagerat för Engström. Snarare tvärtom.
Hurvida folk kan möjligtvis se vältränade ut i vinterkläder eller inte, ändrar inte faktumet att det lutar åt, enligt vitnnesmålen, att gm är åt det tränade och grova hållet. Det kan såklart vara SE de menar och har fel om, om man bara kollar på det här enskilt. Men sannolikheten är inte jättehög.
Man kan inte påstå att vittnesmålen gällande kroppsform gör något annat än att pekar bort mot SE. Hur stor vikt man bör lägga på det här, och hur stor sannolikhet det är att vittnena har rätt i sina observationer kan man såklart diskutera. Men faktum är att de beskriver en man med grovt axelparti, och det har inte SE.