Citat:
Ursprungligen postat av
Trakesson
Problemet är inte hos henne utan hos dig. Det finns knappt någon svensk tjej över 15 år som aldrig knullat någon gök under konstiga omständigheter. Vad i helvete har vad hon gjort innan hon träffade dig med ert förhållande att göra och vad ger dig rätten att döma?
Kan du inte sluta grubbla över hennes tidigare sexpartners är det lika bra att du gör slut och lever ensam, eller skaffar en tjej som levereras med oskuldsgaranti. Det bästa är nog om du väljer celibat för du verkar inte vuxen nog för en sexuell relation.
Klart det spelar roll vad man gjort tidigare för det säger väldigt mycket om vem man är som person.
Förstår du att du dömde någon i samma mening du predikat att man ska inte döma andra? Vill gärna skippa dumma och onödiga kommentarer. Lider du inte av samma problem som jag, kul för dig.