Eftersom Lysturken har haft fullt upp utanför Flashback (kommer inte ihåg exakt vad du skrev turken!) så tar jag mig friheten att publicera utlovade ettårsjubilarer.
Jubilar nummer 1
5 Oktober 2021
Nu blev det napp igen
https://dumpen.se/2021/10/05/napp-igen/
Ett av dumpens allra tidigaste napp som gått under namnet ”man söker kk”. Mannen i fråga hade kontakt med hela fyra stycken av Dumpens fiskare och skickade mängder med bilder och videos på sitt könsorgan. Han var däremot inte lika frikostig med bilder på sitt ansikte.
Såhär skrev Dumpen i januari i år, under rubriken ”hur gick det sedan?”
Man söker KK blev av med sitt arbete. Sambon trodde på hans berättelse om att han tyckte att det var spännande att skicka bilder på sitt könsorgan till någon som han trodde var en trolljägare, så hon har valt att stanna kvar. Paret har gått under jorden. Han skickade dessutom ett meddelande via messenger om att han tycker att vi arbetar för en bra sak, och att han gärna skänker pengar. Jag svarade lite surt att vi inte tar emot pengar från pedofiler. Varken man söker KK eller hans snopp har synts till i grupper där man söker efter barn I sexuellt syfte efter konfrontationen. Däremot så är han polisanmäld ett antal gånger sedan konfrontationen.
Gäddan med sambo saknar adress sedan juli vilket får mig att tro att de flytt landet. Tror mig också ha läst någonstans att han nyligen hört av sig till Sara igen för att tjata till sig en avpublicering.
Rebus:
Förnamn: Finsk form av namnet Jeremia
Efternamn: Samma som den författare som skrivit boken ”den lilla bolagsstämmoguiden”
Jubilar nummer 2
11 oktober 2021
Ännu en som fastnade på kroken (pedofilstädning)
Denna gädda har eminenta Raymond-Chow redan påmint oss om idag!
Jubilar nummer 3
13 oktober 2021
Lundagädda fick lomma hem med svansen mellan benen
https://dumpen.se/2021/10/13/lundagadda-fick-lomma-hem-med-svansen-mellan-benen-napp-igen/
Sven som han kallade sig, en av gäddorna med det i särklass mest ovårdade utseendet, stod vid en busshållsplats och väntade på vad han trodde var en 13-åring tjej. När konfronterad skyllde han på att hans telefon blivit hackad varpå Sara kontar; ”Jahaaaa, så det är därför bilder med DIN snorre har blivit skickade till ett barnkonto? Har DU också blivit hackad? Är du en sån där Sven-bot som är ute och knatar då?” Samtidigt snurrade den sedan tre månader nygifte Sven nervöst på sin vigselring. Undrade han månne vad den tio år yngre frun, och församlingen han var med i, skulle tycka och tänka när detta uppdagades? Och om han skulle få lämna sitt jobb på Samhall?
Den söta frun har stannat kvar och bland släkt och vänner verkar denna ”händelse” ha sopats under mattan. På bilder från den dagliga verksamhet där de båda tidigare deltagit försvann snabbt alla bilder som gäddan var med på och han har inte synts till på deras bilder sedan dess.
Gäddans Facebook-profil finns kvar.
Rebus:
Hans namn är fullt synligt i chattloggarna, liksom boendeort. Men för sakens skull kan nämnas att efternamnet för tankarna till en psykisk reaktion som denna gädda säkerligen upplevde dagen efter konfrontationen.