Citat:
Ursprungligen postat av
T-80U
Hur menar du nu? Menar du att det faktum att demokrater styr i så gott som alla drog, kriminalitets och hemlöshetshärdar i hela USA inte har någonting med demokraternas politik att göra?
Eh, ja... Det var det jag påstod, på omvägar...
De som söker möjligheter bryr sig inte om vem som styr, de försöker flyta ditt och få ett jobb.
Men eftersom det inte finns till så många, så blir situationen med tälten ett faktum.
Detta är enkla saker att förstå, vad är det som hindrar dig att förstå så enkla saker?
Sen är det ett även ett svårlöst problem, men såklart Kalifornien kanske borde gå ur USA, så kan dom vägra släppa in dessa.
Men nu inser till och med bananrepublikaner att detta kommer sänka resten av USA, vilket gör allt till komik och när man inbillar sig saker och när man inte har hela argument eller ens förståelse för frågan och varför.
Inte heller har du ett intresse, för allt är ju Demokraternas fel OAVSETT och ALLTID har vi lärt oss.
Komiska är om Kalifornien skickat tillbaka de som kom dit och inte fick jobbet, så hade ni istället gråtit över detta, och detta enbart för allt är Demokraternas fel och det berättar allt vi behöver om den fallerade politiken du står bakom.
Och Bush och republikanerna är de som står bakom drogmisären och eftersom de aldrig lät åtalet startas upp.
Utan det fick de vuxna senare ta hand om själva, mycket intressant eller hur
Citat:
Ursprungligen postat av
Norrlandssommar
Ja. ALLT vänsterliberalerna rör vid blir förstört.
Har vi inte lärt oss det, vid det här laget?
USA kämpar (de vettiga, dvs högern) febrilt för att deras land inte ska förstöras och gå ned i en totalt kollaps: moraliskt, ekonomiskt, kriminalpolitiskt. Som vänstern världen över: Kaos, förstörelse, oreda, anarki. Deras 4 ledord, som matchar deras mentalitet. KAOSMÄNNISKOR.
En sak vi inser, det är ingen saklighet existerar för ditt påstående, vilket innebär det bara är fabuleringar nu.
För sakligheten vet vi aldrig kommer och hela argument.
Men denna fascistiska syn att allt Demokrater gör är fel, och allt bananrepublikaner gör är sant, vad ska vi göra med det skräpet?
Undrar då fascism berättar inget, utan det är bara makt som är det intressanta och det har ingen missat med trumpens statskuppsförsök och försök till systematiskt valfusk och få delstat att ändra rösterna som rumpen kunde vinna.