Citat:
Ursprungligen postat av
Karatematch
Sluta peddla konspirationsteorier Folk är trötta på era foliehattsteorier.
Allt du behöver göra är att lyssna på alla vittnesmålen, så har du redan svaret där och sakligt också.
Vad nu detta har med hunter och göra, mer än att ni TDS trumpnsissar inte vil prata om trumpens statskupps försök.
Citat:
Ursprungligen postat av
Enoch.Thulin
Det som händer oavbrutet, delvis som följd av dessa avslöjanden, är att Bidens förtroende sjunker som en sten.
Vad tror du annars skall hända?
I ett normalt samhälle så hade Joe Biden fått frågan från en journalist: -"Tycker du fortfarande att det skall vara 5 års minimistraff för innehav av crack?"- Men nu tillåts enbart förberedda frågor från godkända systemjournalister. Vilket många inser & förtroendet för USA's demokrati fortsätter att sjuka som en sten.
Så där har du vad som händer, alla dagar i veckan, inte bara fredagar.
Inte mina fredagar då breaking news ska komma, bomben ska släppas eller gamechangern som ska komma var fredag om hunter.
Och vi står här fortfarande med inget som har någon som helst relevans för dagens politik oc h uppenbraligen också.
Men sure, nästa vecka kanske de levererar, men tvekar då det sker aldrig inte ens i några ämnen, se bara på valfusktråden, där påstod man detta varje fredag och vad hände, INGENTING och det visade dig allt var en blöt fantasi som inte ens existerade det allra minsta och den enda som försökte sig på systemtiskt valfusk, det var trumpen som vill de skulle "hitta" röster så han kunde vinna.
Men jaja, jag får väl vänta en vecka till på detta med hunter som ska ske

Men erfarenheten säger det kommer aldrig ske.