Citat:
Ursprungligen postat av
Skaanseth
Det kan du si, at det kan få konsekvenser. Men samtidig tyder det på at de vet ting som vi ikke vet.
Ting som til syvende og sist vil felle TH i en rettsak. De omtaler det jo ikke som et partnerdrap uten grunn. Du blander litt sammen syntes jeg. VG er ikke et advokatfirma, og det er heller ikke NRK. Det er jo med tid og stunder at søkelyset har blitt rettet mer og mer mot TH.
Det KAN tyde på at de vet noe ikke vi vet og det er MULIG at TH KAN bli dømt i saken. Her diskuterer vi hva som kan tale for og i mot.
Forsvarsadvokater har tidligere gjort svært dumme ting og utført alt fra uærlig og utrolig dårlig arbeid. Holden hører foreløpig ikke til i den kstegorien.
På samme måte har journalister, og igjen da ansvarlige redaktører gjort ting vanskelig for seg selv via venstrehåndsarbeid og bruk av dårlige kilder.
En jobb er en jobb. Hvorfor tror du søkelyset har dreid mer og mer mot TH?
Selvsagt er det den ensidige fremstillingen av den siktede fra medias side. Som og ble fengslet men måtte løslates igjen. Kun flaut og pinlig for politiet.
Definitivt sitter de på mye mer enn de har sagt og latt komme på trykk. Men spørsmålet er jo om det er noe krutt i det, eller bare endeløse teledata, tidspunkter, vitesbyrd og for og imot kommentarer fra venner og familie som ikke holder en meter i retten.
Absolutt alt tyder foreløpig på at svaret på det er nei all den tid de fortsatt må lete videre.
Prøver å tenke mest mulig logisk. Om jeg påstår at TH er en ganske enkel mann med uhyre lite teknisk innsikt. Er det da noe logikk i at han har skjult for en hel verden at han egentlig kan alt mulig innenfor feltet og sammen med innleid hjelp har satt i gang denne aksjonen i frykt for en liten del av formuen sin. I en alder av 70 år?
Om han har leid noen til å gjøre alt for seg. Tror du samtidig at TH er en mann som da ønsker at en gjerningsmann da kan presse ham for penger så lenge han lever. Når inntrykket utad av mannen er en kontrollfreak som skal være så gjerrig at kona ikke engang får penger til klær?
Hvor er fornuften i tankegangen. Hva er din løsning på saken, sånn ish...?