Citat:
Ursprungligen postat av
BobGet
Men motbevisa mig gärna genom att inte lyckas uppfylla mina fördomar om er dumpenentusiaster som en samling svenska rednecks med examen från livets hårda skola sittandes på första parkett i pöbeldomstolen.
Det är inga fördomar. Dumpenentusiaster är en samling högerpopulister och nazister plus en och annan villasvenssonmamma med barn som köpt medias beskrivning av de i alla frågorna fullständigt vidrigt hemska männen.
Vi lever i ett mycket sjukt samhälle men jag tror att det är enklast att bara acceptera det. Leva parallellt och inte beblanda sig.
Då jag personligen inte har utbyte av att begå brott så hade jag nettogynnats av kameror i alla korsningar och ett nordkoreanskt övervakningssamhälle men jag vill inte att höger- respektive vänsterpopulister ska skapa lagar och grupperingar för att så pricksäkert som möjligt bestraffa varandra.
Jag är väldigt trött på all ondska som förekommer. Jag anser att dumpen är en del av denna. Uthängarandan och överflödiga lagar generellt är en kultur jag fått nog av och är starkt emot. Det är redan alldeles för mycket av allting. Sverige är redan så oerhört ofritt och sönderreglerat.