Citat:
Ursprungligen postat av
EricBe
Män är inte värda mycket och har aldrig varit det för ett folks framtid. Vi är starkare och förväntas vara de som får ta en kula om det är vad som krävs. Jag har sett kvinnors attityd (på politisk nivå, men allt mer i hela samhället) mot pojkar, killar och män.
Lojalitet är något som måste besvaras och relationen mellan män/kvinnor är fundamental för framtiden. Trist att svenska män blev en besvikelse, lycka till med någon annan grupp.
Kvinnor hatar att se sina älskade makar, söner och bröder bli sårade/dödade i krig. I alla fall i modern tid.
Tror du de ryska mödrarna tycker det är behagligt när deras söner skickas iväg till Afghanistan, Tjetjenien, Ukraina osv?
Och det här med lojalitet. Vet du, jag har lyssnat på många kvinnor som initierat skilsmässa/separation. Vet du varför de flesta gjorde det? För att när de skaffade barn med sin älskade man så svek han henne. Lämnade henne med allt ansvar tills hon inte orkade längre och begärde skilsmässa. Där snackar vi svek.
Män behöver step their pussies up när det gäller dessa vardagliga saker.
Krig är frivilligt men inte ansvaret för hemmet och barnen 'du' valt att skaffa.
Och nu säger du "jamen män byter däcken på bilen två gånger om året och reparerar huset då och då"
Och då säger jag