Citat:
Ursprungligen postat av
Fimbulramn
Nope, att köpa Putins paranoida vanföreställningar och säga att Ryssland "attackerade i självförsvar", vad det nu betyder, är att stödja Ryssland.
Ryssland är ett hot mot Sverige. Ska vi då "anfalla Ryssland i självförsvar"?
Vad har det med saken att göra?
Det är ni antivita psykopater som skapat konflikten. Och ni bryr er inte ett piss om Ukrainas befolkning. Lika lite som ni bryr er om att tusentals svenskor blir våldtagna av främlingar pga er massinvandring som kommer utplåna Sverige.
Antivit media har spridit bilden av att ukrainarna håller på att sätta ryssland på plats. Allt för att lura de ukrainska männen att gå in i döden. Vad kämpar ni ens för. En judisk president som gömmer sig i Polen. Och hopp om medlemskap i EU som i slutändan bara kommer leda till multikulti och globohomo.
Ni är ju samma antivita skräp som bombade sönder ett par miljoner vietnameser. Bombat sönder nån miljon araber och förstört hela arabvärlden för Israels räkning. Senast körde ni Afganistan i botten efter att ni skuldbelagt hela västvärlden för all framitd. vilka jävla clowner ni är som går på detta gång efter gång. Ni sitter liksom hemma i era soffor och pressar i er köttbullar med smör samtidigt som ni manar på andra att kriga för precis ingenting. Nu ska ni luras in i Nato för att bli måltavla åt Usa. Glöm bort att de antivita psykopaterna kommer stå upp för Sverige. HAHA Clowner.
Hela Ukrainas arme är omringad. Azov bataljonen krigade in i döden för precis ingenting. Ni hade chansa att dra ut dom ur Donbass och Mauriupol. Men lurade istället i dem att hjälp var påväg. Det går för fan inte ens att göra motstånd utan flygunderstöd. Så de fick dra tillbaka in i städerna. Exakt vad ni ville så Putin skulle bomba sönder stadskärnan. Ni vill ha död, vider!