Lite synd på ett sätt förstås, men DjoCovid har bara sig själv att skylla. Han har säkerligen ljugit om infektionen i december, och hans anseende får sig en kraftig törn genom detta agerande. Framförallt borde han accepterat det tillbakadragna visumet åtminstone den andra gången, då i princip alla andra började tröttna rejält på honom och närmast bad honom dra. Han skulle också bett om ursäkt och förklarat sig offentligt.
Många framstående experter (jag, min morsa, användaren Swiss_tennisgod på menstennisforum) gör nu bedömningen att Djokovic ramlat ner på typ Lendls nivå i GOAT-racet. Synd på en så stor talang.
Citat:
Ursprungligen postat av
HurManVetInte
Anledningen till varför Nadal vunnit sina titlar är för att han är överlägsen på ETT underlag.
Han har vunnit 0 titlar på gräs i Wimbledon.
Stopped reading right there, som det heter.
Tål sen att upprepas att h2h mellan Nadal och Federer i AO är 3-1 till Nadal, och 2-1 mot Djokovic i USO. Och Nadal har fler USO än Djokovic.

De lär dessutom kräva vaccinering, så det är oklart om serben får någon mer chans att vinna i NYC.
Citat:
Ursprungligen postat av
HurManVetInte
Messi är bäst genom tiderna
Ja, det är det knappast någon som bestrider, eller?