Citat:
Ursprungligen postat av
NothingToSay
"Anna Hedenmo frågade mig också hur jag definierar mig sexuellt. Som tur var har någon klokare människa på @svt klippt bort den frågan."
Och varför väljer i så fall Magda Gad att lyfta upp detta i offentligheten?
Är det klarlagt vem av de båda damerna som ljuger?
Det är verkligen intressant, vem som framför sanning, vem som behöver skydda sig från sanningen, och vad som skedde i statstelevisionen, när det handlar om ord mot ord. Jag uppfattar att Anna Hedemo gick in i försvarsställning och att Magda Gadd tog tjuren vid hornen.
Jag tror Magda Gad har blivit förolämpad, och gör sitt jobb när hon ser att det sker konstiga saker av allmänintresse. Oavsett om det är ute i världen eller på Sveriges television.
Det är ytterst märkligt att Anna Hedemo ställer olämpliga frågor, av förringande karaktär, när det finns så mycket av större intresse att samtala om. Det är bara i det nya kvasifeministiska Sverige man har fått Pride och homosex på hjärnan. Det är faktiskt en merit att vara transa, homo, och konstig, till och med för att få sitta i regering. Men bara i Sverige. Normal tillståndet är att folks sexualitet är ointressant, och vi vet inte vem de har sex med om de är singlar.