2021-10-31, 10:49
  #157
Medlem
Ratads avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gammalhiphopare
Konfronterar expressen honom om brotten, inklusive gruppvåldtäkten, eller är det ett hovrepotage?
Hovreportage med trosfukt och tindrande ögon så fort han gnäller om sitt "hårda liv"
Citera
2021-10-31, 10:49
  #158
Medlem
Ratads avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Silltunna
Varför hade han en skyddsväst på sig under intervjun i den där konstiga källargången, för att sedan ta av sig västen efteråt. Regisserat av journalisten?
Det blir bra bilder. Jag tyckte snubben såg nedpundad ut men Dumle kanske bara är ful.
Citera
2021-10-31, 10:57
  #159
Medlem
Dynamiks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av LeifD2
Sanningen är väl den att hans vardag är så rutten att för honom spelar det ingen roll om han sitter i fängelse. Han får garanterat bättre mat där än på utsidan. Varmt och bekvämt. Ingen risk att bli skjuten heller, en risk som när det gäller den här snubben är högst reell när han är utomhus.
Precis, livet våra svenska gangsters lever är så otroligt oglamoröst. Stå och hänga på något jävla torg, röka gräs i sin kompis runksoffa och middag på bogdans kebab, pizza och sushi. Förstår fan att vissa får dödslängtan.
Citera
2021-10-31, 12:37
  #160
Medlem
Herostratoss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av popll
Irakier är ofta ett hederligt folk, så tråkigt med nån som sprider en annan bild
Siffror från våra grannländer där man vågar publicera statistik kring sånt här målar upp en helt annan bild. Vi hade aldrig haft den här typen av brottslighet om vi inte haft så stor invandring från Mellanöstern och Afrika. Men visst, det är klart att det finns hederliga därifrån också.

Citat:
Ursprungligen postat av Dynamik
Precis, livet våra svenska gangsters lever är så otroligt oglamoröst. Stå och hänga på något jävla torg, röka gräs i sin kompis runksoffa och middag på bogdans kebab, pizza och sushi. Förstår fan att vissa får dödslängtan.

I sak har du rätt, men svenska flummares liv är lika oglamorösa, fast de verkar som regel inte känna sig tvungna starta krig mot varandra. Undantaget är så klart fåtalet whiggers som Einar.
__________________
Senast redigerad av Herostratos 2021-10-31 kl. 12:40.
Citera
2021-10-31, 13:03
  #161
Medlem
Min vän satt på Kumla samtidigt som den här honungen, majoriteten föraktade och ville slå sönder han. Men han fick fick inte sitta på den normala avdelningen utan där folk som har en hotbild får sitta. Dvs golare, våldtäktsmän och annat smutsigt folk.

Ingen på den normala avdelningen såg han.
Citera
2021-10-31, 13:08
  #162
Medlem
DarkOfLights avatar
Fantastiskt nick ändå... Dumle. Går ju att tolka på så många vis. Fantastisk bild av dagens "män" också om man tittar på bilden på honom i t ex Expressen. Håret i knut och handväska. How gangstah..
Citera
2021-10-31, 13:27
  #163
Medlem
HarryLonsdales avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kratom1o1
Till er som försvarar våldtäckten, har ni sett bilden på hennes mjukis? med blod från topp till tå

Detta var det vidrigaste jag sett på åratal, vilka sadistiska jävla DJUR

https://www.friatider.se/flickan-forblodde-nastan-under-gruppvaldtakten-nu-glorifieras-domde-rapparen-i-expressen
Har inte sett en enda person som försvarat våldtäkten. Kan du citera där folk försvarar den? Eftersom du säger ”er”, så är det alltså flera, enligt dig, som försvarar den här.
Citera
2021-10-31, 13:28
  #164
Medlem
MissDecibellas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av PeterJihadi
Är det detta du menar?

https://youtu.be/ia4Iz6Ib4Ag

Idiotblatten skröt om det efteråt också. Denne "Dumle" har väl suttit inne? Och på anstalt har det väl funnits god kännedom om hans sexualbrott. Det gäller inte alla i fängelset, den där regeln om att sexualbrottslingar åker på däng i parti och minut. Utan det är mest hackkycklingar som blir pryglade. Heder är bara ett inbillat koncept i dessa miljöer som präglas av ett starkt kvinnoförakt.
I alla fall inte den sortens heder som går att finna i här väst. Det var helt enkelt en svennehora, utan slöja, som förtjänade att bli våldtagen.

Citat:
Ursprungligen postat av Bajslukt
Nä. Om jag minns rätt så var araben chaufför till förståndshandikappade människor.

Ligger tråd i ABoK om det fallet, riktigt riktigt vidrig läsning!!

Hinner inte leta & länka, men sök så hittar ni säkert det själva 🔍.
Citera
2021-10-31, 13:29
  #165
Medlem
mossadmartins avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DarkOfLight
Fantastiskt nick ändå... Dumle. Går ju att tolka på så många vis. Fantastisk bild av dagens "män" också om man tittar på bilden på honom i t ex Expressen. Håret i knut och handväska. How gangstah..


Ja, när till och med gangstrarna feminiseras har det gått långt.
Citera
2021-10-31, 14:18
  #166
Medlem
Nån som sitter på fup till gruppvåldtäkten?
Citera
2021-10-31, 14:18
  #167
Medlem
Kan man ens kalla den gangsters egentligen?

Smågangsters på sin höjd
Citera
2021-10-31, 15:20
  #168
Medlem
PeterJihadis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Minkapten
Kan man ens kalla den gangsters egentligen?

Smågangsters på sin höjd

Klart de är gangsters. Grovt kriminell gruppering med många dödade/skadade (under)liv på samvetet. Men det är gangsters utan tjuvheder eller uppförandekod. Det är absolut inga smågangsters, men inte heller toppskiktet av de grovt kriminella. Om jag får ge mig på en gissning, gällande kriminella master minds. Så åker de aldrig fast och befattar sig inte heller med smutsig brottslighet, såsom grova sexualbrott.
Detta är galna hundar med en stark blodtörst och girigt pengabegär. Jag tror inte riktigt att Einár hade tillräcklig kännedom, för att förstå vad det var för galningar, han hade och göra med. Det borde han ha haft, kan man tycka, med tanke på kidnappningen/förnedringsmisshandeln.
__________________
Senast redigerad av PeterJihadi 2021-10-31 kl. 15:26.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in