Citat:
Ursprungligen postat av
LantisBo
Vilken Rebecca? Henne har jag missat i härvan.
Rebecca *ll*n L*mpt** (A, e, A, e, y). Inte kopplad direkt till Ibra men grundade den ”andra” gruppen där man införde totalförbud att nämna honom, vilket fick effekten att ingen kunde se de varningssignaler som fanns där. Mycket aktiv i bland annat
Aktieraketer. Rebeccas förklaring varför de låste trådar var att gruppen ska ”handla om bolaget” och inte ”negativt snack och rykten” men de missade att det är OMÖJLIGT att få bort Ibra ur ekvationen, helt orealistiskt, pumpen var ju glasklar och liksom i symbios med kursen. Detta visste man så klart om, och tänkte att kursen kan få öka pga Ibra (helt ok) men tillät inget snack när DI och andra började skriva om honom.
R var haussande länge i både hennes och Ibras grupp men stack i raset, hennes grupp sköts nu av en annan, men värre än innan (den heter samma sak som Ibras, ett bindestreck skiljer dem åt).