Citat:
Om det inte vore för den dåliga hälsan och kosten i västvärlden så hade det inte varit så mycket pandemi att tala om. Så mycket borde vi kunna vara överens om.
Citat:
Jo då det kan jag. Dock tycker jag inte man kan kräva av någon att delta i medicinska experiement och att "ta sitt ansvar". Ingen ska behöva ha dåligt samvete för att vilja vänta till dess att experimentfasen är över.
Citat:
Ja fast det har visat sig i efterhand att panikåtgärderna bara orsakade ännu mer skada än det skyddade mot viruset. Alltså kan det vara en god idé att inte drabbas av panik. Vi var i stort sett det enda landet som följde vår ursprungliga pandemiplan. Resten av världen kopierade kina.
Citat:
Jag vet inte vad jag ska tro. Det kan finnas politiska motiv att få folk att tro att det kommer från ett labb i kina. Det är absolut inte skrivet i sten att det måste vara så. Man ska inte tro på allt man hör om på CNN.JA vad skulle det vara? tycker vi har rätt bra koll på viruset nu och vilka som är i skottgluggen.