Citat:
Ursprungligen postat av
RobbanUC
Ryska revolutionen genomfördes med dödligt våld, medan den Svenska revolutionen genomförs med ett folkutbyte där alla riksdagens partier står på samma sida, dvs. mot den Svenska etniska urbefolkningen och även mot de assimilerade invandrarna som är en del av det Svenska samhället som arbetar och försörjer sig själva.
Den svenska marxistiska revolutionen har pågått länge. Många svenskar har redan fått betala med sina liv, så blod har flutit. Men i övrigt har du rätt, tyvärr.
Historien upprepar sig, även om globalisterna försöker sig på ett internationellt maktövertagande så kommer de misslyckas, som vanligt. Resultatet blir, som vanligt, krig, svält och massdöd. Förhoppningsvis kan vi lära våra barn och barnbarn effekterna av att hänge sig till känslor som styrmedel istället för logik.