Citat:
Ursprungligen postat av
Employee13
Om inte alla förstått det ännu så är Julia en bedragare som hittar alla möjliga sätt att lura staten, företag och privatpersoner på så mycket pengar hon kan. Det är lättare att tigga pengar med hjälp av folks empati istället för att faktiskt betala med dem pengar hon tjänar. Julia borde åtalas och ställas tillsvars för hennes beteende!
EXAKT så är det. Julia har ju någon form av narcissistisk personlighetsstörning och det framkommer ju väldigt tydligt i bara i avsnittet hon deltar i (S:28 A:10) Nämner avsnittet så nytillkomna läsare kan finna det enkelt. Det är sevärt om man vill se en fullblodsnarcissist som lurar och utnyttjar alla hon kan lura. Dock jävligt synd om hennes gubbe, han sitter verkligen fast i ett järngrepp. För Julia är det jag, mig och mitt!
Riktigt fräckt att hålla på med Swish-tiggeri för att behålla huset och veckan efter boka en resa till USA. Bara det säger ju sitt.
Sen kan jag inte för mitt liv förstå mig på folk som går på detta med att Swisha okända som tigger. Självklart skulle jag hjälpa en kompis förutsatt att personen i fråga är ansvarstagande, men en okänd tiggare, nä knappast.
Sen är det väl så med Julia att hon inte förstår och bryr sig om vilka hon lurar och vad hon faktiskt håller på med. Det ingår liksom i sjukdomen.