25-75mg Quetiapin (för sömn?) - Mirtazapin 15mg - Elvanse 70mg för ADD
(Tagit varje kväll sedan september 2020 (Dvs 7 månader nu i April 2021)
Totalt
platt & nollad inombords av Quetiapin, tillsammans med Mirtazapin.
Noll i motivation -
Trots Elvanse, även höga doser efter korta uppehåll som
idag: 100mg
Effektlösheten av Elvansen är uppskattningsvis 90%.
Mår i alla fall inte dåligt, men heller inte bra. Vilket är bra, då jag inte orkar må dåligt: Ångest, skuldkänslor, gråt/sorg/ångestattacker/dödslängtan etc är i sig väldigt livsglädjesdödande... Men i detta mående finns inte mycket glädje heller.
Tänker att det kommer bli bättre när jag slutar med Q & M. Bara stå kvar på Elvanse.
Kan ha fel, kanske bara är Q & M som håller mig över ytan, vi får se - Planerar att sluta innan sommaren 2021 i alla fall.
Ville bara dela med mig av en liten rapport för någon som eventuellt söker efter förklaring till sitt mående.
Samt att Quetiapin verkligen verkar döda effekten av Elvanse.
Är vanligtvis en social, prat/skrivglad jävel med finess och finurlighet.
Detta tog mig dock tid att få ihop då allt i kategorin social interaktion känns ytterst meningslös.
Komisk OffTrack: Grova erektionsproblem av Elvanse, låg till noll motivation för att initera kontakt med tjejer utan.
Känslodöd och därmed inget behov av sex, närhet och relationer från Quetiapin, kan ej sova samt mår för dåligt för att träffa någon utan.
Ta hand om er, all the best.